Jók ezek a paraméterek?

Figyelt kérdés

Ma volt az első időpontunk a meddőségibe. Nekem rendszertelen ciklus (15-38 nap), ovulációs tesztet 2023/09 óta használok, ami minden ciklus alatt pozitív lett, kivéve egyet. Páromnak lett csinálva spermavizsgálat 3 hónapja ami tökéletes lett. Én májusban voltam az 5. ciklusnapon vérvételen, az is jó lett. Most kell mennem a 21-24. ciklusnapon vérvételre majd még. Ma van a 10.ciklusnap, méhnyálkahártya 7,8mm vastag, és a jobb petefészekben van egy 21mm érett tüsző. A méhem teljesen rendben van, sem mióma (arra gyanakodtunk), sem ciszták, nincs méhsüllyedésem, nem is hátrahajló a méhem. Rákszűrés eredménye is jó.

A spermavizsgálat papírjára azt írták, hogy:

Spermiumszám: 1123 mill.

144mill/ml

Jól mozgó a+b 56%

pH 7,8 (>7,2)


Még meg kell csinálni a petevezeték átjárhatóságit. Most meg lett volna az is, mivel a 6-11. ciklusnapon kell, és én pont ma vagyok a 10. napon, csak nem volt hozzá csöve az orvosnak, pont elfogyott sajnos.

Annyit tanácsolt, hogy a tegnapin kívül még ma mindenképp érdemes együtt lenni.

A kérdésem igazából amit a dokitól elfelejtettem megkérdezni, a ciklus ezen szakaszán ilyen vastagságú méhnyálkahártya jó-e?


júl. 10. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A spermiumhoz nem értek. Az endometrium bőven jó, kicsit sok is. Most inkább cikluskövetés lenne hasznos, mert a 21mm tüszőnek 1-2 napon belül meg kéne repednie. Ha ránéznének látnák, hogy megtörtént-e. A + ovuteszt LH csúcsot mutat, nem ovut. Nem igazolja, hogy van ovud.
júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cukor terhelés volt? Inzulint néztek? Pajzsmirigy? Ezek is nagyon fontosak.

Miért nem egy ciklusban nézték a hormonokat? Miért két hónapos eltéréssel?

júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2: néztek mindent, minden jó.

Azért nem egy hónapban néztek mindent, mert elkezdtük államiban 1 év sikertelenség után, majd az első 2 vizsgálat után a következő valamikor októberre esett volna… így inkább átmentünk magánba, ahol a többi vizsgálatot folytatták.

júl. 22. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!