Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS esetén lehet magas a TSH...

PCOS esetén lehet magas a TSH szint?

Figyelt kérdés

4,6 TSH a doki hasimotora gyanakodott de teljesen jó a pajzsmirigy eredményem

Lehet hogy PCO?


máj. 27. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Tök független a két dolog egymástól.
máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
PCOS lehet pajzsmirigy problémától, de nálad nem biztos, hogy ez van.
máj. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pajzsmirigy problémától van, akkor már nem lehet PCOSnek nevezni a rotterdami kritériumok alapján.
máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem jó a pajzsmirigy eredményed, mivel 4,6 a TSH-d. A PCOS ettől független.
máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen, PCOS esetén előfordulhat, hogy a TSH szintje magasabb, mint általában. A kutatások kimutatták, hogy azoknál a nőknél, akiknél PCOS-t diagnosztizáltak, gyakran tapasztalhatóak pajzsmirigyproblémák is, mint például az autoimmun pajzsmirigybetegség vagy a pajzsmirigy túlműködése. Úgyhogy ne írjatok butaságokat please 🙏🏻
máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#5 Attól hogy 2 betegség egyszerre áll fent még nincs összefüggés a kettő között. Ha elkezdik kezelni a pcos-ét attól nem fog lejjebb menni a TSH-ja, ahogy a pajzsmirigy gyógyszertől se múlik el a PCOS-e. Ez két teljesen különálló probléma.


(Én akkor fordultam majdnem sarkon az egyik "dietetikustól", amikor mondtam neki, hogy Hashimotom van erre rávágta hogy akkor biztos mthfr mutációm is van. Mondom, nem az nincs, semmilyen véralvadással kapcsolatos genetikai mutációt nem mutattak ki, ő meg csak nézett, hogy hát az hogy lehet...)

máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
6! 5-ösnek van igaza! Bizony, összefügghet! Nem vagy orvos!
máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Miért te orvos vagy? Honnan tudod, hogy én nem vagyok orvos? :D Ez egy anoním oldal. A pajzsmirigy probléma nem okoz pcos-t és a pcos se pajzsmirigy problémát. Nem minden pcos-esnek van pajzsmirigy problémája ahogy nem mindenkinek van pcos-e akinek van pajzsmirigy problémája. Innentől kezdve felesleges a kettő közötti összefüggésen filozofálni, attól hogy egy embernek lehet mindkettő és gyakran fordul elő egyszerre a kettő attól még két külön betegség 2 külön kezelési móddal.
máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 mert akkor normális dietetikushoz fordultál volna.
máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy a PCOS és a pm. betegség társulása gyakori, attól még nem egyikből következik a másik. Nem azért lesz valakinek magas a TSH-ja, mert PCOS...
máj. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!