Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért van mindig más időpontba...

Miért van mindig más időpontban a peteérésem (hőmérés és ovu teszt alapján) mikor a menstruációm pontos?

Figyelt kérdés

máj. 18. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagy gép. Gondolom azért ha a ciklusod pontos, akkor max 1-2 nap eltérés van, nem 7.
máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a follikuláris szakasz változó, a luteális az, ami állandó. Például valakinek mindig 14, maximum néha 15 nap a luteálisa, neki sose lesz 13 vagy 16.


Follikuláris meg változó, hat rá a stressz, gyógyszerek, betegség stb.


Mely hosszú a luteális szakaszod? Az ovuláció másnapjától a következő menstruációig lévő napok száma. A következő menstruációd első napját már ne számold bele.

máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A múlt havi ovulációmtól a menstruálcióm első napjáig 11 nap telt el

Bocsánat de nem nagyon értek ehhez (első babát szeretnénk és még sosem csináltam ilyeneket…)

máj. 18. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyszer minden nőnek érdemes ezeket megtanulnia a saját testéről, babára készülés ide, vagy oda 😊 Hogy működik a menstruációs ciklus, mi az a hormontengely, az ovuláció, LH hormon, progeszteron, ösztrogén, prolaktin, stb, mi az a follikuláris szakasz és luteális szakasz, méhnyaknyák, milyen a termékeny nyák, mi az a méhnyak, mik a termékeny napok a ciklusban (maximum 5-6 nap). Mi az az LH teszt, hőmérőzés, termékenységtudat. Mikor jó a TSH stb. Mikor kell orvoshoz fordulni, ha nem sikerül a baba, és milyen orvoshoz.


Senki sem születik ezzel a tudással, idő mindennek utána olvasni, videókat nézni 😊


Én itt nézek például videókat, női termékenységről szóló Facebook csoport, nagyon edukatív, érthető nyelven van minden. Tekerj le az aljára, az nagyon fontos, a legelső videóval kezd, sorrendben haladj! Minden héten van 1-1 új videó, Facebook élő, de bármikor visszanézhető, nyilván ingyenes, mert Facebook csoport. (Van benne egy fizetős kurzus is hirdetve, linkkel, azzal nem kell foglalkozni.)


[link]

máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget 😊
máj. 18. 22:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Már csatlakoztam is a csoporthoz! 😊
máj. 18. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, amit írsz, hisz ha a luteálus szakasz állandó, akkor azért nagyjából ugyanazon a napon kellene lennie az ovunak. Igaz, hogy az LH csúcs nem jelenti azt, hogy pontosan akkor van ovu, tehát minimális különbség emiatt is lehet. De lehet, hogy csak valami hiba csúszik a méréseidbe...

Mióta próbálkoztok?

Mert ha még nem olyan régen, akkor szerintem nem feltétlenül kell ebbe belemerülnöd egyelőre... Persze ártani nem fog, ha tudod például, hogy hogyan épül fel a női ciklus, de nem feltétele a teherbeesésnek egyik sem, csak a szex 😀

(Én háromszor estem teherbe, pedig sosem hőmérőztem, ovuteszteltem stb. közben 🙂)

máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel nézed az ovudat?

Luteális az az ovutól eltelt napok száma ez fix, de az ovu előtti nap az tolódhat akár több napot is 7es, nekem 15 nap, de ovum volt már 12. Napon és 17.napon is

máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 vagyok látom hogy mivel figyeled bocsi nem figyeltem 🙈
máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 éve próbálkozunk azért kezdtem el figyelni az ovu-t 😊
máj. 21. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!