Pajzsmirigy alulműködés mekkora valószínűséggel kezelhető,ha kiderült hogy ez lehet a meddőségem okozója?

Figyelt kérdés
Illetve kérdésem lenne hogy valóban életem végéig gyógyszert kell majd erre szednem? Olyan ridegen hangzik ez 30 évesen..2 éve gyermektelenek vagyunk,és mindennél jobban vágyunk rá hogy család lehessünk. Őszintén szólva részemről kezdek elkeseredni. Minden egyes hónapban napokig rosszul érzem magam lelkileg amikor megjön. Erre a részére is jó lenne megoldást találni.A férjem eddig tartotta magát,de mostmár rajta is érzem hogy nyomasztja.

2023. márc. 25. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Az attól függ. Ha pl.autoimmun betegség miatt, akkor igen, életed végéig kell gyógyszer.

Ha csak terhességhez nem megfelelő az érték, akkor csak terhesség előtt és alatt kell szedni, könnyen kezelhető.

Inkább örülnél, ha kiderült, hogy csak ez a baj!

Az elkeseredésre az lesz a megoldás, hogy tudod, hogy VOLT egy akadály, ami miatt nem jöhetett össze, de már kezelik, tehát sikerülni fog. Gyakorlatilag olyan, mintha akkor kezdenétek az egészet, mivel, ha olyan nagy a baj, akkor eddig össze se jöhetett volna.

2023. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Bízom benne hogy "csak" ennyi. Örülni azért nem,mert teljesen meg voltam róla győződve hogy egészséges vagyok. Még semmi konkrétat nem tudok, egyenlőre van egy magas TSH.Hétfőn megyek kombinált szűrésre, aztán az alapján értékeli ki az endokrinológus.
2023. márc. 25. 15:13
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy 4 hónappal ezelőtt tökéletes volt a hormon. Most fogalmam sincs hogy mi történt..
2023. márc. 25. 15:14
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A kezelt pm alulműködéssel simán együtt lehet élni. Nekem 18 évesen derült ki, nem is gyerek miatt, már akkor is durva volt, hogy innentől gyógyszer örökre.

De megszoktam, semmi tünetem nincs már, és mindkét gyermekem elsőre összejött, teljesen egészségesek.

2023. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez igazán megnyugtató, köszönöm szépen 😊

Próbálunk pozitívan hozzáállni,, máshogy ez nem is megy de azért na.Ezeket a mensis napokat meg túl kell élni.Nehéz már csak azért is mert én eleve mindig sokkal érzékenyebb voltam ilyenkor.Most meg duplán is.

2023. márc. 25. 16:02
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 4,26 volt a TSH, de az ft4 hatarerteken belul volt, ezt szubklinikus alulmukodesnek hivjak, ami nem feltetlenul jelent gondot. 3 hetig szedtem L-thyroxinbol a legkisebb adagot (25-ot) napi 1x, de eros szivdobogast csinalt, ezert abbahagytam. A hormonszakertom szelenpotlast es ionizalt jodot javasolt helyette (nem mindem pm-beteg szedheti), illetve hatarerteken volt az aTPO-m (35). En gyogyszer nelkul, a fentiek szedesevel lettem varandos, 4,2-es volt 6 hetesen a TSH-m, az ft4-re nem emlekszem. Nem volt semmi gond, ket gyerekem van, nem szedek L-thyroxint, de hozza kell tennem, hogy idoszakos bojtolok (intermittent fasting, a 16:8-as verziot csinalom), es aviva tornaztam is anno, ami egy nagyon eros es hatekony hormontorna, a segitsegevel rendszeres lett a ciklusom. Lisztet, cukrot is elhagytam anno, az is sokat szamitott, tehermentesiti a mellekveset, es a pajmirigyet.
2023. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#3! Elárulod, mennyi volt az a magas? Én fiatalon nézettem, akkor 1,33 volt. Most öregen már 2,5 körül volt mindig, de babát szeretnék és ahhoz ugye 2 alatt lenne ideális. Nem kaptam gyógyszert, semmi célzatos kezelés nem volt, mégis most utoljára 2,56-ról lement 1,78-ra🤷🏼‍♀️ Szóval, ha ez vigasztal nincs azért ez kőbe vésve, hogy már örökre magas marad és gyógyszert kell szedned.

Ha viszont tökéletes hormonokkal se estél teherbe 2 év alatt, akkor nem valószínű, hogy ez a baj, érdemes lenne tovább vizsgálódni.

#1

2023. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

#6-ra nehogy hallgass és valami hétvégi tanfolyamos "hormonszakértő" boszorkányhoz fordulj...


4,6-os tsh-val örülhet, hogy nem vetélt el, és nem lett semmilyen szívproblémája a gyereknek (ha valóban nem lett..)


Én 2,5 éve, a férjem 1 éve szedi a gyógyszert, azóta tökéletes a tsh-nk. Nálunk sajnos kiderült más probléma is, volt egy sikertelen lombikunk is, majd miután a többi probléma is valóban kezelve lett spontán terhes lettem.


A gyógyszer nem zavaró, megszoktam hogy minden reggel be kell venni egyet és kész.


(Sokan a fogamzásgátlót is szinte egy életen át szedik önszántukból... Az is ugyanúgy gyógyszer és ugyanúgy hormon, csak szükség se lenne rá. Attól nem ódzkodnak, a szükséges gyógyszertől meg igen?)

2023. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
8, az emelkedett TSH egy onmagaban nem jelent problemat a teherbeesesre nezve, ha az ft4 megfelelo, csak a TSH-bol levonni kovetkeztetest es gyogyszert adni ra eleg durva, nekem a szivdobogast az okozta, hogy a minimalis adagtol is tulmukodesem lett, es ugye az volt a legkisebb adag.
2023. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 lehet szedni 2 naponta felét is....


Először nekem is átmenet túlműködésbe, aztán megint alulműködesbe, de folyamatosan igazították a gyógyszert és 4 hónap alatt beállt a megfelelő szintre.

A megfelelő ft4 meg nem akkor megfelelő, ha határértéken belül van, ráadásul autoimmun gyulladásnál nem csak a megfelelő hormonszint, hanem a gyulladás csökkentése is célja a gyógyszer szedésének.

2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!