Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 inszemináció után lombik?...

2 inszemináció után lombik? Mit gondoltok? Az orvos “rá akar beszélni”.

Figyelt kérdés

Az első sikertelen inszemináció után elkezdtük a stimulációt a másodikra. Viszont a doki nagyon mondogatja, hogy a lombik nagyobb esélyt ad. Mondtam, hogy oké oké, de lehet jobb lenne mondjuk 4 inszemet végigcsinálni. Erre azt mondta, hogy mivel akkora dózisú hormont kapok a betegségemből kifolyólag, mint aki lombikra készült, igazából lehet nagyobb értelme lenne akkor biztosabbra menni. Nem mondta ki konkrétan, de a hormon injekciók rossz hatására gondolt.

Szerintetek?

Naponta 150 NE fsh-t és 150lh-t kapok, 12 napon keresztül.


2020. jan. 17. 20:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2020. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hormonmennyiségnél tényleg elgondolkodtató a lombik. Sokkal nagyobb az esélye, mint az inszeminációnak (aminek épp, hogy magasabb egy kicsivel, mint a spontán ciklusnak...).

Nálunk nem jött szóba az inszemináció a férjem gyászos spermatogrammja miatt, de én kicsit örültem is neki, mert így sokkal nagyobb volt az esély, hogy sikerüljön. És sikerült is, elsőre :)

Kitartást kívánok!!

2020. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Én 29 vagyok, pcos+ir. A páromnál spermaprobléma a 3.inszemünk sikerült.
2020. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Márciusban leszek 32 éves. Nálunk a férjemnek nincs probléma. Nekem van egy betegségem, ami az agyalapi mirigy által termelt hormonok teljes hiánya (gyerek kortól). Soha nem volt természetes menzeszem. Az első inszeminációnál volt az első peteérésem életemben! Nem túl sok reményt fűztünk ahhoz, hogy egyáltalán stimulálható leszek, mivel a méhem és a petefészkeim fele akkora méretűek mint egy korombeli nőé. De meglepetésünkre, 6 db petesejt nőtt az injekciók hatására.

Az AMH-m elég jó: 3,2

Félek a lombiktól picit, de nem akarom az inszeminációkra elpazarolni az egészségem. Azért van hatása ennek a sok hormonnak...

2020. jan. 17. 20:57
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatnék az orvosra.
2020. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 vagyok, a férjem 50 és 2 sikertelen inszemináció után az első lombik sikerült duplán.
2020. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem PCOS+IR+hashimoto mellett a 3 sikertelen inszemináció után az első lombikunk sikerült.
2020. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp a saját orvosodra hallgass. Ő látja az eredményeid, ő ismeri az előtörténetedet, plusz ő járt az orvosra. 🙂 Bízz benne, biztos nem akar rosszat!
2020. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megbízom az orvosom van, úgyhogy hallgatok rá 😊 már nem gondolkozok rajta, menjünk biztosra, johet a lombik.

Persze csak a mostani ciklus után. Ma adom be a tuszorepeszto szurit, holnapután pedig inszem 🤗🤗

2020. jan. 21. 18:08
 10/27 A kérdező kommentje:
Szerencsére sikerült a második inszem😊😊 egy kis csoda😍
2020. febr. 10. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!