Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatok és milyen...

Milyen vizsgálatok és milyen időtartamban követik egymást, ha azért megyek orvoshoz, mert nem sikerül teherbe esni?

Figyelt kérdés
Több,mint fél éve próbálkozunk!
2008. nov. 13. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Átlagosan 1 évnyi sikertelen próbálkozás után kezd az orvos foglalkozni a párral. Csináltat mindkét félnél hormonvizsgálatot ( ez a nőnél kb. 1 hónapot ölel át, a ciklus 3. és 21. napján kell elvégezni, plussz mire meg van mindennek az eredménye), a férjnél spermaképet, tenyésztést... esetleg előír egy kúrát, de ez nagyon egyénreszabott, mindenki esetében másként lehet... A nőnél kérhet Hsg-t (petevezető átjárhatósági), de ha hormongondja van esetleg egy hormonkúrát, vagy beállítja a ciklust gyógyszerrel, ez is minden pár esetében más és más lehet.

Nehéz válaszolni jól a kérdésedre, mert ez rendkívül bonyolult. Nálunk pl.9 hónap telt el az első vizsgálat után mire eljutottunk egy meddőségi centrumba, na ott se jobb a helyzet, már 3 hónapja végeznek mindenféle vizsgálatokat, beavatkozásokat.. Remélem, most már hamarosan sikerül babásodnunk...

Remélem, a ti esetetekben sokkal egyszerűbb lesz a megoldás, sőt el sem juttok idáig, a fél év az még nagyon kevés, fel a fejjel!!!

2008. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is úgy tudom, hogy egy évet kell próbálkozni, s utána lehet orvoshoz fordulni. Mi 2 év után kerestünk fel egy nögyógyászt. Volt egy UH-m és egy vérvizsgálatom, s meg is találták rögtön a problémát. Túl magas volt a prolaktinom, s a mensim is rendszertelenül jött. Havonta 2-szer ültem a nögyógyásznál, egyszer a 10. nap környékén figyeltük UH-n a peteérést (injekciót kaptam), s aztán a 21. cn. után vérvétel. Ha nem sikerül 2 év alatt teherbe esni, akkor elküldenek alhasi tükrözésre (legalábbis nálunk így csinálják).

De ha nagyon hosszú a várakozás, próbálj meg beszélni a nögyógyásszal. Vagy ha gondolod, figyelheted a hödet, peteérést stb. S ha pár görbéd már kész, akkor kész tényekkel mehetsz az orvoshoz! Drukkolok neked is!

Egy 3 éves kisfiú mamája + félidös kismama

2008. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Már 8 hónapja próbálkozunk,de semmi.Teljesen pontos és rendszeres a menstruációm,talán csak annyi,hogy eléggé görcsöl a hasam az első 2 napon.Ovulációs tesztet többször csináltam,mindig pozitív volt a 11. és 12. napon.

Nem értem mi lehet a probléma?

2008. nov. 13. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 5 hónapja próbálkozunk,nálam először vérvétel,hormonvizsgálat a ciklus elején (4.napon),majd a 19.napon,elküldtek endokrinológushoz,diabetológiára (vékony vagyok sajna),pajzsmirigy uh.de minden eredményem negatív lett. Kaptam Clostilbegitet,mert voltak olyan ovulációim,ami azt igazolta,hogy nem volt tüszőérés. a Closti csinált szép tüszőket,volt spontán tüszőrepedés,és már a 3.hónap után vagyunk,mégsem jött össze még! Ne keseredj el,elsőkörben keress egy orvost (ha még nincs) akiben megbízol! Nálunk utánam a párom fogják nézni,ha most sem jött össze! Utána inszemináció kerül szóba. Általában egy évet mondanak,hogy próbálkozni kell. Kitartást és sok sikert!!!
2008. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Te miért mentél ilyen hamar orvoshoz?Most elgondolkodtattál,hogy nekem nem kellett volna már eddig is mennem?

2008. nov. 13. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna, csak pár hónappal és néhány vizsgálattal előtted járok. Volt UH, hormonvizsgálat, páromnak spermakép, de semmit nem találtak. 25 naposak a ciklusaim, 11. vagy 12. napomon van pém, amit hőmérőzéssel és ovuteszttel is figyeltem már. Eleinte görcsösen akartam, mára ez megváltozott, de a baba mégsem jön.

Ha úgy érzed, hogy a vizsgálódás megnyugtatna, menj dokihoz és indítsd el a folyamatot.

2008. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok az,akit megkérdeztél,miért ment hamar dokihoz. Nálam azzal kezdődött,hogy 1 éve kéttasakos bevérzett petefészek cysta alakult ki,azonnal megoperáltak,szerencsére megmentették a petefészket is. Fogi gátlót sosem szedtem,igaz védekeztünk másképp,szóval a műtét után rendszertelen lett a mensim. Kb.5 hónap védekezés nélküli idő után én egyszerűen elmentem a dokimhoz,és elmondtam,hogy nagyon szeretnénk babát,és félek,hogy nálam valami gond lehet (amúgy meg már 32 éves vagyok) és én kértem,hogy ha lehet,akkor vizsgáltasson ki. Igazából tényleg 1 év próbálkozás után mondják,hogy javasolt vizsgálatok irányában elindulni,nekem az orvosom empatikus hozzáállása is kellett ahhoz,hogy elkezdtük a vizsgálatokat. És nálam semmi eltérés,semmi kizáró ok,van peteérés,kétnaponta együttlét,nem erősen rágörcsölés...és sajna még mindig semmi:( illetve a héten nem várom,és még nem is jött:) Kitartás!!! szió
2008. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!