Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nagyon magas a TSH (42,98!...

Ha nagyon magas a TSH (42,98! ) és mégis teherbe esnék, mi történik a babával? Megtarthatom?

Figyelt kérdés
Járok rendszeresen orvoshoz, szedek gyógyszert is. Az érdeklne, hogy ilyen magas TSH érték mellett megmarad-e a baba és egyáltalán teherbe eshetek-e? Várom a tapasztalatokat, köszi előre is.
2010. júl. 9. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

jársz dokihoz és nem csinál semmit ezzel az értékkel?


-rendkivüli p.m. müködéssel ált. vetélés a terhesség vége főleg az alulmüködésnél...

-neked túlmüködik arra is figyelnie kéne de nem tudom hogy akkor mi baja lehet.

konzultálj egy másik dokival is...

2010. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem alulműködés??

Nem eshetsz teherbe, addig, míg nem lessz normál tartományon belül!

Nem is lehet csak 1-2 értéknél teherbe esni, ahogy olvasom!

2010. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha picit lenne magasabb, azzal még teherbe lehet esni, de szerintem ilyen magas értéknél nem. Vagy ha mégis, akkor elég valószínű, hogy elvetélnél. Ha a hormonok értéke nem megfelelő, akkor megnő a vetélés esélye. Endokrinológushoz jársz?
2010. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Járok orvoshoz, emelték a gyógyszeradagomat, most Letrox 100-at szedek. Az első terhességem alatt alakulhatott ki a pajzsmirigyalulműködés (bár ezt nem lehet biztosan tudni.) Szerencsére a gyermekem teljesen egészséges. Szeretnénk neki kistestvért, akár többet is,de egyelőre nem tervezzük.Fogamzásgátlót nem szedhetek, spirált meg nem akarok, a párom utálja az óvszert, így marad a megszakítás vagy a Pharmatex...ha egyáltalán szükség van erre, mert az endokrinológus is azt mondta, hogy ilyen érték mellet nem eshetek teherbe.
2010. júl. 9. 15:06
 5/7 A kérdező kommentje:
mellett.. elírtam, bocs
2010. júl. 9. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van, bár az értékem nem ilyen magas. Hasznos lenne, ha aki nem annyira ért hozzá, az nem nagyon írna kommentet és nem riogatna!

Én többekkel leveleztem, akik 7-8 TSH mellett lettek kismamák és teljesen egészséges babuc lett. Ettől magasabb értékkel nem sok esély van. Inkább a terhesség megmaradását veszélyezteti, gyakori a vetélés, viszont ha megmarad, akkor már - az én endokrinológusom így fogalmazott - "10-12 hetes kora után ő úgyis elszívja, ami kell neki." Egyébként még annyit mondott, hogy az IQ-ja lesz még a gyereknek várhatóan 5-10 ponttal kevesebb. (Na, püff neki, az semmi!) Szakmai fórumok is ezt írják, itt pedig olvastam már olyat, hogy retartált lesz és stb. Azért az mást jelent ... sztem

2010. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen TSH-val sztem kizárt, h teherbe essél.

2 alatt az ideális babához az érték.

Persze van 1-2 extrém kivétel, de ritka...

2010. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!