Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez lehet terhesség, vagy...

Ez lehet terhesség, vagy inkább hormonális gondok?

Figyelt kérdés

Mindig is problémám volt a hormonjaimmal, pajzsmirigy alulműködésem van.

Már 6 éve próbálkoztunk a párommal, de nem jött a baba.

3 hónappal ezelőtt elmentem egy nőgyógyászhoz, aki adott barátcserje kapszulát és B vitamin tablettát. Őszinte leszek, 3 hónapig kellett volna szednem, de körülbelül egy havi adagot ettem meg, mert féltem, hogy elhízom. Pár kiló feljött rám, de ez lehet más okból is, mindegy. Állandó görcsökkel járt a mestruációm, két-három napig nagy mennyiségű vér (alvadt is) távozott minden hónapban. Gyógyszer nélkül mozdulni sem tudtam. Most megjött, de egyáltalán nem fájt. A furcsa része a dolognak, hogy egy napig volt meg rendesen, ma már szinte nincs semmi. Sokszor van mostanában hányingerem, egyszer hánytam is, de nem tudom pontosan, hogy miért. Aznap nem ettem semmit, mert sok dolgom volt, nem is jutott eszembe, így csak este tudtam vacsorázni, de utána annyira rosszul lettem, hogy kihánytam. Viszont a hányinger elég sűrűn jön, attól függetlenül, hogy mikor eszem. Eddig is sok gondom volt a hormonokkal: száraz, pattanásos bőr, hajhullás, fáradékonyság, szédülés, stb... szóval nem tudom, hogy ez mitől lehet. Viszont, ha nem vagyok terhes, milyen megoldás lehet még, hogy ezek a tünetek megszűnjenek? Hormon gyógyszert is szedek, az érdekes, hogy a véreredményem mindig jót mutat.

El fogok menni orvoshoz, de jelen pillanatban ez nem megoldható, sajnos halasztanom kell egy kicsit.

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 3. 23:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a barátcserje kapszulát és a vitamint április - május elején hagytam abba.
2019. jún. 3. 23:23
 2/5 anonim ***** válasza:

A barátcserje kapszula velem pld csodát tett.Rendezte a ciklusom ,a pms tüneteim és a mensesem is ,,kellemesebb" volt, pár kiló miatt én azért beszedtem volna a helyedbe a 3 hónapnyi adagot ha annyit javasolt az orvos.

Az, hogy hánytál miután egész nap nem ettél, akár egy sima gyomorsavtúltengés is okozhatta.Ahogy savtúltengés esetén akár teljesen általános lehet az is, hogy evés előtt -után émelyegsz.

Nem tudom terhes vagy e.Tesztelj ha úgy érzed van értelme.A teszt úgyis előbb kimutatja ha esetleg az vagy, mint hogy orvoshoz eljuss.Viszont ha nem vagy terhes nem reménykedsz még 1 hétig vagy amíg időpontot nem kapsz.

2019. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, lehet végig szednem kellett volna a gyógyit. Ha most végleg elmúlik a menstruáció, tesztelek egyet.

Köszönöm szépen a válaszod!

2019. jún. 3. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jelenleg terhes vagy-e, azt egy teszt könnyen kimutatja. De 6 év alatt hogy lehet, hogy csak a barátcserjeig meg a vitaminig jutottál? 1 év próbálkozás után indokolt meddőségi központot felkeresni, ahol mindent komplexen vizsgálnak. Leírásod alapján van mit...
2019. jún. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a körülmények nem igazán engedték még, hogy tudjunk ez ügyben intézkedni. Külföldön élünk és kellett pár év, mire mindent el tudtunk érni. Egyébként nekünk tavaly javasolták ezt a kivizsgálást. Idén már tervben van ennek a megvalósítása.

Egyébként nem hiszem, hogy terhes vagyok, mert másnap újra rendesen megjött a menzeszem.

2019. jún. 5. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!