Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális vagy progeszteron...

Ez normális vagy progeszteron hiány állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
Tavaly marciusban volt egy vetélésem a 6. hét körül. Az embrió sajnos nem fejlődött tovább. Azóta nem próbálkoztunk mert kicsit szerettünk volna megerősödni minden téren. Most szeretnénk újra elkezdeni a babaprojektet. Három napja kellett volna megjönnie de helyette csak elkezdtem barnázni. Az első nap csak picit aztán egyre erősebben de még mindig nem jött meg a vérzésem rendesen. Általában is úgy szokott megjönni, hogy a mensi első napján barnázok picit majd másnap megjön rendesen. Mensi előtti napokon sosem barnázok csak pont akkor mikor meg kellene jönnie. Ez lehet progeszteron hiány miatt? Lehet, hogy tavaly is emiatt vetéltem el? Akkor a doki csak azt mondta, hogy ez sajnos előfordul. Hétfőn jelentkezem be a dokihoz de addig szívesen megjallgatnám a tapasztalatokat. :)

2019. jan. 19. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam is volt pozitív teszt 3 éve, de halvány maradt végig, és barnáztam is. Nem is mentem vele orvoshoz,mert éreztem,hogy nem lesz belőle semmi. El is ment "darabos"vérzéssel.


Utána hagytuk mi is a dolgot, majd tavaly elött ősszel újra nekiláttunk :)


Mindig barnázással jelentkezett a havim, tehát tudtam,hogy megint semmi.


37.hétben vagyok, itt már teszt előtt sem volt barnázás, innen tudtam, hogy baba lesz.

2019. jan. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

December elején 6+3 naposan kezdtem barnázni hajnalban(péntek) Mire bejutottam a dokihoz, már véreztem. Írt progi pótlót, mert még volt szívhang. Hétfőre rendelt vissza, de akkor már a saját dokimhoz mentem magánban. Addigra már teljesen kitusztult, elvesztettük a babát. Nem segített a progi pótlás sem. A dokim azt mondta h ő több utrot írt volna fel, de sajnos ez valóban elég gyakori dolog.

Annyit mondott h ga újra pozit tesztelnék, egyből kezdjem el az utrot szedni.

Soha nem szoktam barnázni. Pontos a ciklusom. A mensi első órában már vérzek. Ezért reménykedtem még....


Csináltál tesztet?

2019. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem csináltam tesztet mert tudtam, hogy nincs baba mivel most szeretnénk majd nekiállni. Nekem mindig így jelentkezik a havim, hogy az első pár nap barnázok és utána jön meg rendesen. Most is így volt. Hajnalban meg is jött rendesen de csütörtök óta (az volt a 28. nap) barnáztam. Olvastam, hogy a barnázás minden havi előtt progihiányra utalhat. Tavaly mikor pozi lett a teszt nem barnáztam. Viszont elment a baba mert nem fejlődött tovább. Ezért nem tudom, hogy progihiányom lehet vagy ez a barnázás normális. Hetfőn jelentkezek be a dokihoz és remélem fog csinálni vérvételt, hogy kiderüljön kell e progeszteron pótlás vagy sem. Addig amíg nem beszéltem orvossal nem merünk nekiállni hátha újbol elmegy a baba.
2019. jan. 20. 11:51
 4/4 khniki ***** válasza:
Ha lesz egy pozitív teszted, nyugodtan kérjél progeszteron pótlást, mivel baj nem lehet belőle, ellenben megmentheti a terhességet. De amúgy igen, a barnázás progeszteron hiányra utal.
2019. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!