Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan problémám van, hogy a...

Olyan problémám van, hogy a ciklusom elég rövid és nem is szabályos 23,25 napos de van amikor már a 21-ik napon megjön ez mitől van? Ez jelenteheti azt hogy nincs peteérésem?

Figyelt kérdés
már egy éve próbálkozunk és semmi.
2008. nov. 4. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendbe kellene tenni a ciklusodat.Látogasd meg a babatervezők otthona című honlapot,ott hasznos tanácsokat fogsz kapni ennek kapcsán!Sok sikert!
2008. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj dokihoz a biztonsag kedveert. Nekem a fogamzasgatlo abbahagyasa utan volt ilyen. A legrovidebb nekem is 21 napos volt, es fel ev atlagaban 23 naposak voltak a ciklusaim. En is feltem naggyon, hogy nincs peteeres, de ha minden igaz, 7 hetes terhes vagyok. (Utoljara marciusban szedtem a gyogyszert, juliusig vedekeztunk egyeb uton es szeptemberben ugy tunik megfogant a baba)

Tehat nem biztos, hogy a rovid ciklus kizarja a peteerest. Nekunk megsem volt gondunk, kar volt felnem. De ha ti 1 eve probalkoztok akkor lehet, hogy megerne lekezdeni kivizsgaltatni magatokat.


Sok sikert!

2008. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt az orvoshoz szaladnál, előbb legalább 2-3 ciklusban mérd az ébredési hődet. Az alapján elég egyértelmű, de legalábbis a dokinak jó támpont ha arra keresi a választ, van-e pé-d. A 23-25 napos ciklus önmagában, ha más kóros tüneted nincs, teljesen normális, ha rendszeres, és hellyel-közel mindig ilyen hosszúságú.


Tény, hogy jelezhet pl. sárgatest elégtelenséget, ami azt jelenti, hogy túl rövid idő telik el a pé-től a mensiig, kevesebb, mint 11 nap, és emiatt rövid az egész ciklus. Ilyenkor létrejön a megtermékenyülés, de nincs idő a beágyazódásra, így észrevétlenül felszívódik vagy távozik a megtermékenyített petesejt.


Ha pedig nincs semmi gond, élettani oka van a rövid ciklusnak, egész egyszerűen hamar van peteérésed ( ha pl a 25 napos ciklus alatt azt érted, hogy a 25-ik nap jön meg, az valójában 24 napos ciklus, visszafelé számítva egy normál, 14 napos luteális fázist, a 9-11 nap között van a pé-d, nem pedig a 13-14 napon, mint egy "tankönyvi" ciklus esetében. )


Saját példa, mindig 24-25 napos ciklusaim voltak, a második babámat várom...

2008. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, pár hónapja voltam orvosnál utrahang, rákszűrés rendben de felírt utrogestant mert mindig pecsételtem mensi előtt és az utrogestan zavart be szerintem mert 2 hónap szedés után 15. napra jött meg utána meg így ahogy az előbb leírtam kicsit felidegesítettem magam ezért nem mentem vissz de mostmár megint muszaly lesz, de milyen viszgálatokat fog még csinálni?
2008. nov. 4. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az Utrogestant valószínűleg a sárgatest elégtelenség miatt kaptad, amit írtam is ( rövid luteális fázis, kevesebb, mint 11 nap )


Szerintem érdemes lenne egy ciklust végigmonitorizálni, értem ezalatt azt, hogy a hormonszintedet a 3. cn-on, a pé előtt, valamint a pé után kb. egy héttel vérvétellel megnézni, és közben UH-on figyelni a peteérést. Enélkül szerintem az orvos részéről is felelőtlenség "belebarmolni" a hormonjaidba anélkül, hogy tudná, mivel van a gond.

2008. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress új orvost. Ha nem is volt sárgatest elégtelenséged és úgy kaptál rá gyógyszert, akkor sikerült jól összezavarnia a hormonjaidat. Ne is várd hogy teherbe esel ha tényleg az zavart össze. Ilyen gyógyszert csak teljes hormonális kivizgsálás után szabad adni. Ha volt kivizsgálás, akkor bocsi, a dokinak van igaza. Én is pecsételgetek, mégsincs semmiféle sárgatest elégtelenségem.
2008. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!