Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoospermia? Mi van akkor...

Azoospermia? Mi van akkor amikor egyáltalán nem jók az eredmények? Vagy mindenre van megoldás?

Figyelt kérdés
A párom spermái egyáltalán nem jók, sőt semmi sem volt benne! Most mi a teendő? Ugy mondtak lehet valamilyen betegség is, amit akkor nem tudott jol produkálni, pl. felfázás, stressz stb. Ugy mondtak sok oka lehet! Most az urológushoz küldenek! Ugy félek! Reménykedhetünk még valaha egy saját babóban??? Már 4 és félév eltelt! :((( Van vkinek hasonló tapasztalata??? Minden válaszért köszönet!!!
2008. nov. 3. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:( Sajnálom :(

Nem értem, nálunk volt kiskatona vizsgálat, és eleve urulógus először megvizsgálta a párom, utána történt a mintavétel.Többet kellett volna mondaniuk nektek. Hova küldtek titeket? Pest? Szeged? Hogy derült ez ki?

Négy év már nagyon sok idő.

Mi is nagyon rég próbálkozunk,volt több probléma is, először úgy nézett ki petesejt donorral lehet babánk, aztán pedig hogy spermadonorral, végül is szerencsére kiderült hogy nincs gáz. Egy babáért mindent megteszünk.

Szorítok nektek hogy rendben legyen minden!!

2008. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja írtam le, hogy hol tartunk. Szóval nálunk is gázos lett a spermakép,aztán jött a vérkép, és kiderült, hogy a férjem hormonjaival van gond. Kapott injekciót, Nebidot - tesztoszteronszint növelésére -, eredmények csak 6 hónap múlva lesznek. Ekkor derül ki egy újabb spermatogrammból, hogy van-e javulás. Ha nem hormongond van, előfordulhat, hogy azért nincs sperma a mintában, mert elzáródás van, vagy valami egyéb. Ezt abból derítik ki, hogy a heréből vesznek mintát, és megnézik, vannak-e spermiumok a herében. Ha igen, onnan vesznek a mesterséges megtermékenyítéshez alkalmas hímivarsejtet. Ha nincs, megnézik esetleg valami genetikai ok áll-e a háttérben. Ha az, akkor még azon is lehet valamennyit segíteni, de ha nem akkor marad a spermadonor, és még így is lehet babátok, jóllehet biológiailag nem a párod lesz a papa...
2008. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Szóval gondolom, nálatok a nőgyógyásznál néztek rá az otthonról hozott mintára. A párod készülhet újabb spermavizsgálatra, prosztatavizsgálatra illetve vérvételre. Javaslom, hogy keressetek fel a lehető leghamarabb egy andrológust, lehetőleg magánrendelésen, ott jobban pörögnek az események...
2008. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsóhoz, andrológus szigorúan magánrendelés hidd el tudom mit beszélek. A férjem első eredménye azoospermia (csak mellékesen mondom engem kezelt a dokim clostival az ég világon semmi bajom nem volt csak nem nézte meg a férjem diagnózisát rendesen) utána 3 oki széttárt kezek itt nincs mit tenni mennyek keressek egy donorspermát. Utána andrológus magánrendelés mintavétel frissen nézte azonnal hopp itt már nem is nulla volt az eredmény és egy egyszerű tapizós vizsgálat után megmondta mi a baj és adta az időpontot műtétre. Sok sok év után most vagyok 17 hetes terhes:-) Soha ne adjátok fel!!!
2008. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! Mennyi az a sok-sok évnyi várakozás? Nálunk már 4 év, és lehet hogy a spermak idáig egyszer sem voltak jok! De most lesz uj spermavizsgálat, ezt már az urológus csinalja, és majd ad gyógyszeres kezelést! Hát reménykedünk! Nem adjuk fel, nem szabad!!!
2008. nov. 4. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!