Autoimmun beteg vagyok igy vállalható terhesség? Van itt olyan kismama akinek sikerült ki hordani és egészséges babát szült?
Anyának volt SLE, szintén arthritisszel.
Az leszámítva, hogy kisebb súllyal születtem, semmi baj nem volt, viszont neki rengeteget romlott az állapta szülés után.
Gyakorlatilag 5 éven belül le kellett százalékolni, mert fogni alig bírt, és 13 éves koromban meghalt.
Én 29 vagyok, lassan 10 éve szenvedek az ízületi fájdalmaktól, emelett kimutatták az SLE-t is bennem. Nem fogok szülni. Tudnék, de nem fogom magam tönkre tenni. Láttam anyán, milyen rohamosan romlott az állapota a 29 évig tartó stagnálás után.
Sajnálom kedves válaszoló. Gondolom még akkor nem volt biológiai kezelés?
Én is félek az öröklés miatt.
A most 33 eves baratnom 3 gyereket szult Lupussal.
A harmadik szuletese utan nagyon rossz allapotba kerult ( konkretan csak fekudni tudott, kezben vitte a ferje ) .
Kezeltek, azota jol van , nemvolt fellangolas. De teny, hogy barmikor lehet. De ennyi erovel meg barkit eluthet az auto.
én ibd-s vagyok és pont azért nem vágtunk bele a biológiai kezelésbe, mert babát szerettünk volna. Úgy tudom, a Humi mellett nem vállalható - de ez már 8 éve volt. A terhesség során annyit javultam, hogy azóta szóba sem jött a dolog.
most rákerestem, ezt találtam:
"Az ulceratív colitis és/vagy Crohn-betegség kezelésében hivatalosan is engedélyezett tumor nekrózis faktor ellenes szerek (infliximab, adalimumab, golimumab, certolizumab-pegol) alacsony kockázatát terhességben egyre több evidencia igazolja, jóllehet ennek bizonyításához kontrollált vizsgálatok hiányában a rendelkezésre álló adatok nem elégségesek. Az alacsony kockázat ugyanakkor a hivatalos állásfoglalásokban is megjelenik, a Gasztorenterológiai Világkongresszus (WCG) ajánlása szerint pl. az anti-TNF szerek alacsony kockázatúnak tekinthetők, és legalább a terhesség első két trimeszterében, certolizumab esetében pedig a terhesség teljes időtartama alatt alkalmazhatók. Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) a TNF-gátlókat terhesség alatt történő alkalmazhatóságukat tekintve a „B”osztályba sorolja, vagyis velük kapcsolatban vagy nem igazoltak magzati kockázatot az állatkísérletek során, de kontrollált vizsgálatokat nem végeztek terhes nők körében, vagy az állatkísérletek során olyan nemkívánatos hatást mutattak ki, melyet az első trimeszterben lévő nőknél végzett kontrollált vizsgálatok nem erősítettek meg. Csupán példaképpen: az infliximab és az adalimumab toxicitási vizsgálatainál az ajánlott dózis több százszorosánál sem találtak teratogén hatást."
a betegség más, de a szer ugyanaz, tehát gondolom a szer hatása a terhességre is.
Beszélj a kezelőorvossal nyíltan a terveitekről, aztán hajrá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!