Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tegyem magam túl...

Hogyan tegyem magam túl rajta, hogy nem jön a baba? Hogyan ne érezzem magam értéktelennek?

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 éve próbálkozunk. 1,5 éve voltak + tesztjeim, de meg is jött rögtön, tehát még meg sem lett terhesség állapítva... Azóta semmi. Volt hormonvizsgálatom, átjárhatóságim, hőmérsékletet mérek, görbét vezetek, teázok, barátcserjét ettem, ami jól megkavarta a ciklusomat, férjem eredményei is rendben. Most tervezem, hogy egy endokrinológushoz azért még elmegyek, mert 3 fölötti a TSH értékem, amit a dokik többsége kinevet, illetve figyelembe sem vesz, mondván, az jó érték.

Közben pedig mindenki babát vár, babája születik... Nem baj, én örülök más boldogságának, de belül sír a lelkem. Aztán nemrégen megtudtam, hogy a házunkból egy párnak szintén gyereke lesz. És ez betette a kaput, mertszinte "végigasszisztáltuk a gyerekcsinálást", annyira hangosak voltak mindig. Már előtte megutáltam a nőt a közönséges viselkedése miatt, de most végképp meg vagyok semmisülve. Teljesen értéktelennek érzem magam, aki még teherbe sem képes esni. Mindenünk megvan, már csak ez hiányzik a teljes boldogsághoz, de ez nagyon!!! HOgy van az, hogy más épp csak próbálkozik, már sikerül is neki, mi pedig hiába nem vagyunk tudatosak, a hőmérsékletet is csak úgy mérem, mint ahogy megszokásból pl. kávét iszik az ember, mégsem jön össze! A Kaáliban inszeminációt akartak, bár volt/van érő tüsző, ovuláció, minden, de anyagiak miatt sajnos nem lehet. Nem engedhetjük meg, hogy kb. 10 %-os esély kedvéért ennyi pénzt kiadjunk.

Már tanultam is, fogyókúráztam is, amit most megint folytatni fogok, de nem tudom, milyen célt találjak még. Egyelőre semmi cél nem lebeg a szemünk előtt, csak a leendő kisbabánk.

Mit tanácsoltok, hogyan tudnám magam meggyőzni, hogyan tereljem el a gondolataimat, hogyan húzzam ki magam a gödörből?


2010. jún. 14. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha mind a kettőtöknél rendbe van minden akkor biztosan össze jön a baba.Ne stresszelj.Szerintem ez is közre játszhat.

Sok szerencsét nektek:)!

2010. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Szia.Segíteni nem tudok sajnos, mert én is ugyanígy vagyok.Mondjuk nekem már van egy 2 éves kisfiam, de ugyanolyan rossz hogy nem akar összejönni a tesó.1 éve próbálkozunk, közben egyszer teherbe estem, de 6 hetesen elvetéltem.Közben rengeteg ismerősömnek több gyereke van és az én kisfiamon látom mennyire szeretne ő is tesót.Én is rosszul érzem magam,nem érzem nőnek magam, úgy értve hogy nem tudok teherbe esni.Vannak jobb napok, de most épp nagyon szar hangulatba vagyok.Bocsi,mert nem tudtalak jobb kedvre deríteni, de jól esett leírni.
2010. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is több mint 2 éve nem jön a baba, jobban mondva az első év végén terhes voltam, de elvetéltem. Azóta ismét csak a hónapról hónapra való csalódás....Ráadásul a munkatársaim közül többen babásak, és mindegyiknek első, vagy épp a második hónapban sikerült. Nekünk nem. Most is ismét meg fog jönni, érzem... Teljesen együtt érzek veled. Én most kipróbáltam az AVIVA módszert, ezzel kapcsolatban azt írják, hogy nem mindenkinek sikerül az első hónapban, de hatásos. Ez az amit nem fogok feladni, mert több dologra is jó.


Ha szeptemberig nem sikerül, akkor dokihoz fordulok.


Nagyon drukkolok nektek!!!


Egyszer csak bekopog a gólya...A reményt nem szabad feladni.

2010. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj! Jönni fog az a baba, hiszen mind a ketten egészségesek vagytok! Menjetek el, kapcsolódjatok ki, töltődjetek fel energiával! Hidd el, jönni fog a baba, de ez a sok idegeskedés nem kedvez neki! Rossz olvasni, amit írtál! Butaság, hogy értéktelen lennél! Nem ismerlek, de az írásból kitűnik, hogy egy értékes, okos nő vagy! Ha megengedhetitek magatoknak, ugorjatok el a következő peteérésed környékén egy wellness-hétvégére (hétköznapra). Lazítsatok, masszíroztassátok magatokat, élvezzétek az életet! Kiránduljatok, kapcsolódjatok ki! Hidd el, ez kell Nektek! A sok stressz biztos közrejátszik abban, hogy nem sikerül. Nyugodj meg, nincs mi miatt aggódnod.

Sok szerencsét kívánok és ne feledd: nyugalom, pozitív gondolatok! :)

2010. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Ismeretlen! :-) Hű, ha tudnád mennyire átérzem amiket leírtál. Mi két éve próbálkozunk, eddig sikertelenül. A kivizsgálásokba még csak egy hónapja kezdtünk bele. Én eddig nem stresszeltem, úgy gondoltam, ha ide talál a gólya, akkor nagyon örülünk, de ha még várat magára kicsit, az nem túl nagy baj. De pár hónapja, de főleg a kivizsgálások kezdetétől türelmetlen vagyok, és néha elkeseredett is. :-(

Két legjobb barátnőm van, mindkettőjüknek van már gyereke, az egyiknek egy másfél éves kisfiú, a másiknak két kislány (akik ikrek). Jól mondtad. Nagyon örülök nekik, nagyon szeretem is őket. Amikor a karomban fogom valamelyiket, olyan boldog tudok lenni tőlük, máskor meg sajog a lelkem.

De azért igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz. :-) Mi eddig még nem csináltunk semmilyen praktikát. Ebben a hónapban egy kicsit tudatosabbak vagyunk. Mérem a hőmet, rendeltem ovu tesztet, szedem a vitaminokat/szedjük. És bizakodunk.

Arra nem gondoltatok, hogy ha gond a pénz, akkor ne a Kaáliba, hanem egy sima meddőségi szakrendelésre/osztályra menjetek el?

2010. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jaj, olyan aranyosak vagytok, kicsit majdnem el is pityeredtem... :-)

(Csak nem értem: valaki lepontoz titeket, de miért???)

Szóval nagyon jól esett olvasni a kedves szavaitokat. Nem baj Második válaszoló, hogy nem voltál pozitív, a többi kedves válasz neked is szól.

Tudom, hogy úgyis lesz babánk, és pár év múlva, ha már meglesz, visszatekintve ez az időszak majd viccnek tűnik, de most nagyon rossz. Már az is megnyugtatna, ha a jövőbe látnék, és valaki azt mondaná, hogy igaz, hogy csak pl. 2-5 év múlva, de lesz baba 1000%, az már nekem jó lenne. Jobb, mint ez a bizonytalanság, állandó remény és csalódás hónapról hónapra.

Persze, azt is tudom, hogy nem vagyok értéktelen, de rossz pillanataimban nagyon mélyre kell ásni, hogy el ne felejtsem ezt. Azt is tudom, hogy baba nélkül is boldogok vagyunk, de mégis olyan nehéz...

Ha holnap írnék, már biztosan jobb lenne az általános hangulatom, de ma, a mansi 1. napján elég vacakul érzem magam.

Szorítok mindenkinek: Neked is, kedves első babára váró, neked is, kedves kistesóra vágyó! :-)

Nagyon örülnék, ha írnátok még, hogy ki hogyan veszi a kudarcot, és talán tudnánk egymásnak ezt-azt tanácsolni az ilyenkor szokásos depi ellen.

2010. jún. 14. 18:04
 7/18 A kérdező kommentje:
A kommentem előtti válaszolónak: igen, TB alapon kellene menni, de ez mind nagyon sok idő, és szabadság (messzebb kellene menni), amiben sajnos szűkölködöm... :-(
2010. jún. 14. 18:08
 8/18 ketteske ***** válasza:
Sajon én is tudok csatlakozni hozzátok, mi is 2 éve várunk a babára, de nekem ráadásul még borzalmakon is át kellett esnem. Először meghalt a 26. héten a babám, akit meg kellett szülnöm, aztán rá 1 évre lettem terhes, de csak üres petezsák volt, és engem már a korom is sürget, mert lassan 35 leszek, és tök ideg vagyok, hogy mikor lesz már babám, és miért nem sikerül, és miért vagyok ilyen szerencsétlen. Szóval nem vagy egyedül, és legalább neked nem volt zaklatott ez az elmúlt 2 év. Ha nincs semmi e.ü. gond, tuti befut a gólya! Szorítok.
2010. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
-8- (ez egy nagy ölelés szeretne lenni!) Ne pityeregj, biztos lesz baba! ;) Hiszen egészségesek vagytok, ez járjon a fejedben! És amit mondtam: pozitív gondolatok.
2010. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi még "csak" egy évnél tartunk, de nekem sokáig esélyem sem volt, nem volt vérzésem, peteérésem. Ami rendbe tett, az az Aviva torna - hogy tapasztalatot cseréljünk. Mivel fizikailag hatott, lett ciklusom és peteérésem is, most lelkileg is nagyon jó hatással van rám, nagyon hiszek benne. Kívánom neked, (meg mindannyiunknak), hogy bekövetkezzen a gyermekáldás!:) (lehetőleg minél hamarabb:))
2010. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!