Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes "próbálkozni" a...

Mikor érdemes "próbálkozni" a babával?

Figyelt kérdés

A ciklus.hu szerint 24.-én van peteérésem, de 18.-tól 24.-ig írja, hogy összejöhet a baba. Nektek mennyire volt megbízható a ciklus.hu? Mit tanácsoltok, mikor van a legnagyobb esélyünk? Ez az első hónapunk, hogy próbálkozunk és hát be vagyok nagyon sózva. Gondolom, ez mindenkinél így van/volt. Nagyon szeretnénk, ha mihamarabb bővülne a család. Az nem probléma, hogy most hagytam abba az antibiotikum-kúrát? Homloküreg-gyulladásom volt, arra kellett egy hétig szednem gyógyszert.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget és elnézést, ha bugyuta kérdést tettem fel!

Még egyszer köszönet előre is, minden tapasztalat jól jön szegény "kezdőnek"! :)


2010. jún. 14. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ, hogy mennyire akarsz belefolyni a dolgokra. és mennyire akarsz biztosra menni. erről egy regényt lehetne írni.


de inkább írok személyes véleményt:

vegyél ovulációs tesztet (vaterán olcsón lehet kapni)

és mindenképp legyetek együtt az utolsó + napon és az első - napon (ez az ovuláció napja)

hagyd a hőmérőzést, mert túl sok minden befolyásolhatja és így nem ad valós eredményt (persze sokszor beválik, de mi van ha pont a kritikus napokban téved)


még egy tanács: ne tesztelj, csak ha már késik a menstruációd (ovuláció + 14-16. nap kell megjönnie)

2010. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem be is szerzek egy ovutesztet. Kb. milyen árakban futnak?
2010. jún. 14. 10:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Most nézem... nagyon jó árban vannak.
2010. jún. 14. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:

ha szabályosak a ciklusok, akkor tudni fogod, hogy mikor kell elkezdeni tesztelni. pl 28 napnál 12. naptól. de 34 naposnál bőven elég a 15-16-tól. ennek is sok helyen utána tudsz olvasni.


még egy személyes tapasztalat: nekem 2 napig volt +. első nap 2 egyforma vonallal, második nap a teszt csík erősebb lesz a kontrollnál. (ekkor kell együtt lenni. de lehet, hogy a te esetedben kicsit más lesz majd)

időn túl ne nézegesd a teszteket, mert fakulnak! (kb. negyed óra múlva a biztos eredményt látod)

2010. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden tipp jól jön! Az ovutesztes dolognak még most nézek utána. Igazából nem voltam jártas abban, hogy hogyan működnek általában, emiatt is jól jött a segítség! :) De minden további segítségnek, tippnek, tanácsnak és tapasztalatnak örülök! :) És előre is köszönöm!
2010. jún. 14. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

én a természetes dolgoknak vagyok híve. ismerd meg a tested, a ciklusod először. peteérés általában a mensi első napjától visszafele számolva a 14. napon van. van egy csomó kalkuláció a neten ahol jelzik előre a beírt adatok alapján, ciklus.hu is bevált nekem. nem ajánlom elsőre már az ovuteszt használatát, mert lehet, hogy nincs is rá szükséged, felesleges pénzkidobás (üzlet a javából) + jobban rágörcsölsz a dologra.

de ez az én véleményem, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. ha egészséges vagy, rendesek a ciklusaid, fél éven belül sikerülni fog. ha nem esetleg akkor kezdenék el ovutesztet, de lehet, hogy még akkor sem.

a legjobb, ha figyeled a tested és a ciklusod jelzéseit.

2010. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!