Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom is szedje a folsavat...

A párom is szedje a folsavat és az E vitamint?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk. Már jóideje próbálkozunk. Most megpróbálunk egy kicsit egészségesebb életet is élni. Táplálkozás, több mozgás. Szedünk multivitamint, de úgy tudom mindkettőnknek jót tesz a folsav és az E vitamin. Ezeket szedjük plusszban. Jól tesszük?

Férfiaknak mi az ami még javasolt?


2010. jún. 13. 15:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ettől nem lesz nagyobb a valószínűsége a teherbeesésnek. De egy felkészültebb szervezetbe hátha szívesebben "költözik" :-)
2010. jún. 13. 15:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt nem az a lényeg, hogy nagyobb-e a valószínűsége a teherbeesésnek hanem, hogy mennyire egészséges a párod. Mert ugye ő is kell hozzá, és amennyire egészséges, annyira egészségesek a spermái és annyival egészségesebb babátok születhet.

Szóval a dolog inkább erre vezethető vissza.


Szerintem becsülendő, hogy mindketten ennyire odafigyeltek magatokra a baba érdekében. Ritka az olyan, hogy a férfi is figyelne magára.


Szóval jó tanácsként pluszban, hogy pl a párod kerülje az elkövetkezendő időkben a szűk nadrágokat, a szaunát, a forró fürdőket, a nagy meleget (pont nyáron mondom ezt :)), az alkoholt, az egészségtelen ételeket.

A nőknek 3 hónap, a férfiaknak 6 hét mire átáll a szervezetük és tényleg meglátszik az eredménye ennek babavárást illetően.


Sok sikert kívánok a babaváráshoz!!!

2010. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor szerinted is jó ha a párom is szedi a folsavat és az E vitamint.

Vagy ez olyan mint református embernek a keresztvetés: ha nem használ, nem is árt? :-)

2010. jún. 13. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, előttem szóló.

Neked fontos mindenképp a folsav. Véreredmény függvényében fontos a vas, a kalcium és a magnézium is. Ezekből a vas az, amit nem ajánlott túlszedni.

Mindkettőtöknek fontos a C-vitamin és az E-vitamin. Lehetőleg nem tabletta formájában. Antioxidánsok továbbá!

Férfiaknak hatásos még szelén, cink.

Persze, ha van spermiogramm, véreredmény, megmutatja, hogy indokolt-e valamelyiket is szedni.

De a folsavat neked tulajdonképpen kötelező, ha volt már a családban beteg baba, halvaszülés vagy vetélés.

Továbbá mindkettőtöknek napi 30-40 g fehérje (túró, tojás, sovány hús formájában a legjobb).

2010. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!