Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl vagyok az 1. havi closty-n...

Túl vagyok az 1. havi closty-n, a 10. napon voltam UH-n, amelynek az eredményei az alábbiak. Ez jó? 1 hét múlva kell visszamennem, akkor mit néz majd az orvos?

Figyelt kérdés
7 mm-es nyálkahártya. Bal oldali ováriumban egy 24mm, egy 11mm, és egy 19mm-es tüsző, a jobb oldali ováriumban egy 28mm, egy 12mm, két 15mm és egy 11mm-es tüsző látható.
2008. okt. 27. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyálkahártya jó, és a tüszők is jók, legalábbis a 24 mm-es, a 19mm-es, és a 28 mm-es, de a 10. napon még a 15 mm-esek is jók. Mármint alkalmasak lesznek a megtermékenyítésre.

Viszont ez a rettentő sok tüsző a túlstimulálás tipikus esete. Ha ebből nem érik meg mind, akkor jó kis ciszták lesznek belőle, te meg várod a mensit, de nem jön, - esetleg miattuk.

Hány gyógyszert szedtél naponta?

1 hét múlva megnézi a doki, hogy mi lett ezekből a tüszőkből, ha valamelyiknek hült helyét találja, akkor az megrepedt.

Hogy a baba sikerült-e, azt még természetesen nem fogja látni.

2008. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Két tablettát kellett bevennem, reggel és este, 5 napon keresztül. Ezelőtt legalább 4 hónapon keresztül nem volt peteérésem és a mensimmel is gondok voltak.

Akkor most ez sem jó, hogy ennyi van? Ebből is bajom lehet? Pedig már kezdtem örülni, hogy végre valam jó is történik velem. Már lassan 1 éve próbálkozunk és eddig akárhányszor megvizsgált az orvos, mindig talált valamit ami miatt nem eshetek teherbe.

2008. okt. 27. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajna azt mondják, az sem jó, ha túl sok érik meg...

Mert a closti így cisztásodást okozhat.

De a lényeg neked most az, mivel már vannak olyan méretű tüszőid, hogy bármikor megrepedhetnek, akciózzatok mától kezdve 1 hétig, ahogy csak bírtok!! :-)

És esélyesek vagytok ikrekre, azt ugye tudod? :-)

A ciszták fel is szívódhatnak, nem feltétlenül gond, sajna ez mellékhatás, ami bekavarhat a projektbe...

Ha ebben a hónapban nem sikerülne a baba, akkor jövő hónapban már szinte biztos, hogy csak napi 1-et kell szedned...

Sok sikert!

1. válaszoló

2008. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ma reggel voltam uh-on. Ma vagyok a 13. napon és 5-től 9-ig szedtem a clostit. de csak 1 szemet 1 nap. És láttam egy 19 mm-es petét. Nagyon megörült a dokim és egyből kaptam tüszőrepesztő szurit. Te nem kaptál? nekem szerdán kell mennem ellenőrzésre meg utána pénteken. akkor megnézik hogy kilökődött e. Sok sikert!
2008. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen sok tüsző mellett nem mondta a doki, hogy ebben a hónapban inkább ne próbálkozzatok?

Nekünk már a 4re is azt mondta, hogy inkább hagyjuk ki...

Gondoljátok meg alaposan szerintem!

Nem akarok károgó varjú lenni, de minél több baba tapad meg, annál nagyobb az esély a komplikációra.

2008. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak a tüszők nagysága és száma kell, hogy megfelelő legyen. Nagyon fontos, hogy a méhnyálkahártya minimum 8 mm. legyen. Az ideális egyébként a 10mm.
2008. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!