Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lenne a helyes, mi lenne a...

Mi lenne a helyes, mi lenne a megoldás? Lehet, hogy terhes?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt voltunk, védekeztünk, de kiszakadt a gumi sajnos, befejeztük, már jóval az előtt kivettem, hogy elmentem, ebben teljesen biztos vagyok, mert józan voltam. :D

Na szóval a lényeg, hogy ettől függetlenül lehet még terhes a barátnőm? Pár napja ezt beszéljük, tegnap kellett volna megjönnie neki, azt mondta még rászámol pár napot..

Hozzá kell tenni, hogy előző hónapban is 2 hetet késett neki. Nem tudta miért, de aztán megjött neki.

Mindketten fiatalok vagyunk még (22 évesek), tanulunk még mindketten. Ha esetleg terhes lenne én nem szeretném megtartani, ő igen. Belátom én is, hogy az abortusz veszélyes, szeretnénk mindketten babát, de nem most még. Legalábbis én nem most. Viszont az abortusz miatt lehet, hogy nem lehet később baba.. szóval nagy dilemma.

Lehet terhes, ha még tényleg nagyon jóval előbb kivettem, kb fél perccel a vége előtt? Még volt egy kis kézimunka, hogy elmenjek.

Csak parázunk mindketten. Remélem ebben a pár napban megjön neki..


2018. jan. 2. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyes az lett volna, ha elszaladtok esemény utáni tablettáért. Ettől függetlenül, ha tényleg bőven időben kivetted, viszonylag kicsi az esély a terhességre. Ha netán mégis besikerült a gyerek, a barátnődé a döntés, hogy megtartja-e vagy se, lényegtelen, hogy itt egy anonim fórumon ki mit gondol.
2018. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem semmi esélye, elszakadt, kivettétek, mindent jól csináltatok, ha ebből terhesség lesz, akkor tartsátok meg, mert nagyon ügyes baba lehet.
2018. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiszakad az óvszer, akkor kell az esemény utáni tabletta, ha valaki nem akar terhes lenni. Viszont elég kicsi az esélye a terhességnek, de ugye nem nulla az esély.

Viszont ha a barátnőd 22 éves, akkor bizony ha állandóan késik neki, sokszor még 2 heteket is, akkor jó lenne, ha ellátogatna az orvoshoz, ugyanis egy 14 évesnél belefér, de egy 22 évesnél már annyira nem. Nyilván ennek oka van, amit jó lenne, ha kivizsgáltatna. És mire kap időpontot, addigra már ha a terhesség esetleg összejött, akkor látja is az orvos.

Az abortusz pedig csak rajta múlik. Ha ő nem akarja elvetetni, akkor senki nem kötelezheti rá, viszont téged arra igen, hogy vállald anyagilag a felelősséget érte.

2018. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű.

Ha tényleg időben kivetted(már pedig a te érdeked h ne kamuzz mert akkor nem tudunk "segíteni",akkor nem valószínű h van baba.mondjuk egy esemény utáni tabletta nem ártott volna a biztonság kedvéért de Mostmár mindegy.a barátnődnek meg biztos azért késik most mert kicsit parázik!ha nem jön meg neki akkor terhességi teszt aztán doki!

2018. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

A helyes az lett volna ha elmentek 72 orasert.

Azt meg nem artana tudni,hogy az utolso mensije elso napjatol szamitva hanyadik napon volt a dolog.mert ugye ez is nagyban befolyasolhatja az eselyeket.bar ezt 22 evesen illene tudnia a baratnodnek.

Az meg,hogy a vege elott fel percel kivetted nem eletbiztositas....ezt is illene tudnotok ennyi idosen.

Ha esetleg terhes lenne a b.nod akkor o donti el,hogy elveteti vagy sem.ha tuzes kerekeken ugralsz at akkor sem tudod megakadalyozni,hogy megszulessen.

Remelem ebbol tanultok mindketten,es kicsit atolvassatok a fogamzas temakoret,jobban megismerkedtek a noi ciklussal,es egyebekkel.

2018. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!