Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Digitális hőmérővel hol...

Digitális hőmérővel hol mérjem a testhőmérsékletet, hogy a legmegbízhatóbb értéket kapjam?

Figyelt kérdés
Ma próbaképpen megmértem nyelv alatt, majd utána hüvelyben is a hőmet. Megdöbbentem hogy hüvelyben mérve 0,5 fokkal magasabb értéket mért.
2010. jún. 3. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én szájban mérem nem első csipogásig.
2010. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a kisbabáknál végbélben mérik. és mindig nekik is fél fokkal több ott.

ha lent mérsz, le kell belőle felet vonni.

2010. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

1. rá van írva hogy hol mérve mennyit kell levonni és hozzáadni

2

minek hajszál pontosan tudni, a láz nem betegség, tünet. és ha nem okoz gondot nem kell bevenned lázcsillapítót, ha meg zavar akkor meg úgyis veszel be.

2010. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: a görbéhez kell pontosan tudni:)
2010. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A peteéréses görbédet akarod vezetni?

Én a nyelvem alatt, mindig ugyanott mértem, akkor kiküszöbölhető az értékkülönbségekből adódó hibák, eltérések.

2010. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen görbéhez kellene a mérés, nem azért hogy tudjam lázas vagyok-e!:) A lázat mérés nélkül is érzem. Azért érdekelt, mert hallottam már régebben, hogy ki itt, ki ott méri, azt nem tudom, hogy a mért értékből levontak-e valamennyit...stb. Tapasztalatra voltam kíváncsi, mert a 2. mérésem 37 fok volt, tehát nem tudtam melyiknek higyjek.
2010. jún. 3. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az a lényeg, hogy a ciklus alatt ugyanott, ugyanazzal a lázmérővel mérd. A viszonyítási alap úgyis az alaphőd, amihez képest emelkedik, vagy csökken az érték.

Én egyébként úgy tudom, hogy hüvelyben, hagyományos lázmérővel a legpontosabb az érték.

Sok sikrt a babásodáshoz! :-)

2010. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szájban nyelv alatt.Végül is az a lényeg hogy mindig egy helyen:)

38 hetes kismami

2010. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én lázméröm digit. elöször banális hülyeségeket irt, mondtrák ásik h hagyjam csipogás után hát nekem nem megy fel igy be rakom bal oldalra megvárom mig nem akar mocanni és átrakom a másik nyelvoldalam alá igy pontos az érték. néha teszt képpem megnéztem egy analóggal is de egyezik az érték időben pedig csökken a mérési idő. én csak javasolni tudom.
2010. jún. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én jobban bízom a higanyos lázmérőben, de sajna a régi eltört és már nem tudok venni. A digitálissal - ugyanott mérve - van hogy két-három mérést is csinálok egymás után és akkor is van különbség (0,2 fok). Most ebben a hónapban nyelv alatt mérem, aztán a következőnel megpróbálom máshol.:) Kíváncsi vagyok a görbék alakulására. A biztonság kedvéért ovu tesztet is fogok csinálni. Köszi mégegyszer is!
2010. jún. 4. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!