Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a pé után kb.10-14 nap...

Ha a pé után kb.10-14 nap telik el a mensiig, akkor hogy lehet egyesek mégis azt irják, hogy rendszeres 28 napos ciklusuk ellenére a 25. napon érlelik a petéket?

Figyelt kérdés
Nem értem sehogysem az egészet olyan zavaros tudna vki segiteni?
2008. okt. 24. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ezt ugy képzeld el, hogy akinek 28 napos a ciklusa, akkor pl. nov.1-jén van menzije, és nov.14 körül peteérése. onnan megint 14 nap amikor ujra menzi, vagyis ugy is számolhatod h. nov. 1től 28napot, és akkor van a menzi napja! Érthető?
2008. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugy látszik mégsem érthető a kérdés.Szóval értem én azt a 14 napos dolgot csak azt nem, hogy egyesek azt irják 28 napos a ciklusuk és a ciklus 25. napján van péjük.Az tehát a mensi előtt három nappal.A szabály szerint akkor tolódni kellene a ciklusnak még kb 11 napot.Ha most sem érthető nem tudom, hogy irjam.
2008. okt. 24. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen értem, hogy miről beszélsz. Én még ilyet nem olvastam, de akinek a luteális szakasza (a 10-14 nap) rövidebb mint 10 nap, az elég nagy gondban van!! Főleg ha 3 napról beszélünk!!!!!! A túl rövid luteális szakasz sárgatest elégtelenségre utal. Nem is értem, hogy lehet ilyen. Bár tudom van olyan, hogy rendkívüli pé, talán nekik is az volt.
2008. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!