Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Molett/kövér kismamák vagytok?

Molett/kövér kismamák vagytok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem szeretnék kioktató válaszokat,így is meg van a magam problémája. 3 éve szeretnénk kisbabát...sajnos ez természetes módon nem jött össze:( A Kaáli intézetből elküldtek azzal,h fogyjak még 15 kilót... Amióta az eszem tudom erős testalkatú vagyok:( Már 51 kilótól megszabadultam... De így a vége már nem nagyon megy:( Olyan kismamát keresek aki esetleg hasonló cipőben jár és olyanokat akiknek a súlyuktól függetlenül sikerült a baba... A hormonjaim az orvosok szerint rendben. Múlt héten 6 hét késés után volt 4 nap nagyon enyhe barnázgatás és azóta semmi....
2010. máj. 25. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lehet, és nagy kitartás kell ennyi súly leadásához. Nagyon sok helyen hallom, hogy a nagy túlsúly csökkenti a teherbeesés esélyét, ráadásul minden szempontból megkeseríti az életet. Nagyon drukkolok, hogy tovább sikerüljön a fogyás és összejöjjön a baba! De miért vársz olyanokat, akiknek így is sikerült?? Reménynek? Szerintem inkább mindent tegyél meg ezek után is, hogy egészségesebb legyél. Én is sokszor fogyóztam, nem bántásképpen szeretném azt neked mondani, inkább motivációképpen: ne a kifogásokat keresd, ha tényleg gyereket szeretnétek, mindent tegyetek meg érte. Ha sikerült az 51, akkor a 15 nem lehetetlen!
2010. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Hát... Szerintem az az igazság, hogy ezt a túlsúly dolgot csak az érti meg igazán aki járt már valaha ebben a cipőben. Mi kb 2 éve próbálkozunk a babával eddig sikertelenül. Nekem is van jó pár kiló súlyfeleslegem. Én most szántam rá magam egy kivizsgálásra, és ezzel egyidőben megpróbáltam/lok egy kicsit egészségesebb életet élni, s jó lenne megszabadulni néhány kilótól is.

Még eddig nekem nem hangzott el a bűvös mondat, de már várom, hogy halljam: Elhízott, próbáljon meg fogyni néhány kilót! :-(

Nem azt mondom, hogy nem kellene fogynunk, csak azt, hogy ez nem olyan egyszerű dolog.

Bíztatásként: Két barátnőm is jónéhány plussz kilóval esett teherbe, és most csinosabbak mint a terhességük előtt. Nem szedtek fel annyit, mint egy átlagos kismami és több ment le a szülés után.

Egyébként te hol jársza kivizsgálásban, baba-projektben?

Na és arról még nem is beszéltünk, hogy a termékenységi jelképek mind "húsosabbak"... :-)

2010. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem csináltál tesztet a 6 hét késés és barnázás után? Simán lehetsz akár babás is :)

Egyébként szerintem butaság, hogy fogyj le és majd akkor sikerül. Én is túlsúllyal estem teherbe teljesen véletlenül 1.5 év megszakításos módszer után és nem akart baba lett. Nem szabad rá stresszelni a dolgokra (persze ez a legnehezebb, beszélni meg könnyű). Érezzétek egymást a pároddal, ne mindennap, ne hőt mérve próbálkozzatok, hanem csak spontán, 2-3 naponta. Ha a hormonjaiddal (és a párodéval) is minden rendben van, akkor valószínűleg lelki dolgokon múlik a babó érkezése. Sok sikert neked :)24hetes kismama

2010. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok,jókora súlyfeleslegem van.két éve fogytam kb 50 kg-ot,(akkor gondolhatjátok hogy nem kevés),majd miután férjhez mentem,nem tudtam tartani az addigi,szinte semmi étkezést,és szépen visszajöttek a kilók.Mikor elhatároztuk hogy babát szeretnénk,rögtön az első,védekezés nélküli alkalom sikerült,most vagyok 26 hetes,és már nagyon várjuk a kisfiunkat:)

Tényleg mondják hogy lehet összefüggés,de én magamon nem tapasztaltam.

Az viszont igaz,hogy nagyon nehéz így,ennyi felesleggel,ha csak az öltözködést nézem is,de most nekem a baba a legfontosabb.

ha gondolod írhatsz privit is,szívesen beszélgetnék Veled.

A teszt az tényleg jó ötlet lenne ennyi késés után.

Drukkolok!

26 h kismmama

2010. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és főleg azt,h nem néztétek le a kérdésemet;) én már mondtam a páromnak,h nem lesz harag ha esetleg elhagy,neki meg kell adnom a lehetőséget...nem görcsölök a témán(nincs hőmérő,csak peteéréskor szex,ovuteszt...) Én már próbálom magam elfogadtatni azt,h nem lehetek édesanya de a párom szemében látom a vágyat:-(((((( Ha meg most esetleg babás volnék(ami maga volna egy világcsoda) akkor mi volnánk a világon a legboldogabb emberek és már akkor tényleg meg volna mindenünk:)
2010. máj. 25. 20:34
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!


SIMÁN NE ADD FEL!!!

Én világéletemben nem tartoztam a sovány nők közé.

Ha neked ez erőt ad: első babámmal 74kg-al estem teherbe,első probálkozásra. Másodikkal 94 kg-al másodikra. Én is sok helyen olvastam,hogy a súlyfelesleg befolyásolja a ciklust. Véleményen szerint ha a túlsúly miatt nem sikerülne a baba,akkor azon már változtatott volna az 51 kg fogyás,nem hiszem,hogy ha még leadsz 15-öt akkor mindne oké lesz. Milyen a ciklusod? Párodat vizsgálták már?

2010. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A párom tenyészbika:D:D:D nekem a ciklusaim össze-vissza...most a kérdésben leírt menstruációt produkáltam:(
2010. máj. 26. 06:25
 8/20 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok.Én gyanakodnék PCOS-re,endokrinologus?
2010. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Van egy kis gondom(( És én ezt már nem nagyon értem,segítsetek légyszi!! Péntek óta nagyon fájnak a melleim és átlátszó bő folyásom van sűrű fejfájással... és szombaton volt egy mindjárt elájulok érzésem... Most hogy számolok a 2. menzesznek kéne jönni....szerintetek?
2010. máj. 30. 14:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Csinálj egy tesztet, és bármi az eredménye, irány az orvos!

Remélem sikerül!

2010. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!