Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 hónapig szedtem a fogamzásgátlót,ciszta miatt.7 éve szeretnénk babát.Ez az első hónapom az abbahagyás után és 4. napja késik.Olvastam hogy ez előfordulhat,de amikor 10 évig szedtem,akkor rendesen megjött időben.A tesztek inkább negatívak amit csináltam.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?Terhesség,kimaradás,minden történet érdekelne.Köszönöm szépen!
2017. aug. 24. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem mész orvoshoz? Az többet tudna segíteni, mint itt a laikusok. Amúgy a cisztat mióta kezelik fogamzásgátlóval? Sosem hallottam még ilyet
2017. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
18 évesen először volt cisztám és felírták a fogamzásgátlót,fel is szívódott,most műteni akartak és mivel nem fogadtam el,ezért kértem ezt a módszert.Felszívódik tőle.Nem a legjobb módja,de segít.Majd megyek orvoshoz szeptemberbe,de akinek van tapasztalata,szívesen veszem ha megosztja velem.
2017. aug. 24. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem állt vissza a ciklus vagy nem volt pé-d vagy kesobb volt. Vagy ujra cisztad van. Vagy terhes is lehetsz. Az nem fog itt kiderülni, hogy melyik.

Az hogy mitől leszel cisztas nem derült ki? 7 ev nagyon sok ido. :(

2017. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A tapasztalatom az az, h tobb ev utan (~10) abbahagytam es nekem 31-31-28-29-29.. Es igy tovább beállt a ciklusom. (29napra) mi az abbahagyás utan 6honapig nem próbálkoztunk meg. Aztán meg kellett másfél ev, h osszejöjjön a baba. Volt benne 25 napos egyszer meg par 31 ciklus de ennyi. Szerintem nekem az eslo fel evben pé-m sem volt. Utána voltak tünetei, hogy van egyáltalán peteeres. En addig nyilván dokinál sem jártam. Kimaradni nem maradt.
2017. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs PCO-m,prolaktinom magas volt,de beállították,Ir-em sincs,komolyabb problémát nem találtak.Tehát nem tudom a ciszta okát.Túl vagyok már szinte minden vizsgálaton a férjem is.Valóban sok a 7 év.
2017. aug. 24. 09:43
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem is késett az abbahagyás után,majdnem egy hetet! szerintem ez normális még nem állt be a ciklus a fog.gátló abbahagyása után.

Amikor már a 2.hónapban is késett-akkor meg már nem is foglalkoztam vele..-aztán kiderült hogy babát vártam :)

2017. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fogamzàsgàtló abbahagyàsa utàn nàlam minden felborult egy időre. Megjött minden hónapban de volt 39 napos ciklusom, peteérés kimaradàs stb.

Nem mindenki szervezete indul újra azonnal.

2017. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 8,5 évig szedtem gyógyszert, tavaly augusztusban hagytam abba, és eléggé össze-vissza alakult a ciklusom.

Az első hónapban 28 napra "megjött", éppenhogy valami pecsételés ami 2 napig tartott. Aztán 46 napra jött meg legközelebb, utána beállt 33-36 nap közé, aztán elkezdett beállni 32 napra. 11 hónap után lett volna az első 28-30 napos ciklusom, ami nekem normálisnak mondható, és sikerült is a baba, így nem jött már meg szerencsére. :)

Szerintem simán lehet a gyógyszer miatt, hogy nem jön meg, 4 nap késés tulajdonképpen még nem jelent semmit az első gyógyszermentes hónapban. De ha izgulsz vagy aggódsz, menj el dokihoz ő többet lát és tud mondani.

2017. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,nagyon kedvesek vagytok! :)
2017. aug. 24. 09:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, én kb egy évig szedtem fogamzásgátlót, miután abbahagytam volt egy 49 napos ciklusom minimális vérzéssel, aztán egy 26-os ami már normálisnak mondható. Ezután kezdtünk próbálkozni a babagyártással, és többet már nem is jött meg. 6+4 hkm
2017. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!