Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért fontos a fogamzásgátlót...

Miért fontos a fogamzásgátlót mindig egy időpontban bevenni? Pl. mindig este 7-kor?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
+- 1-2 eltérés még nem baj, de ha órákkal később veszed be, elmehet a hatása. Ezért ha kihagysz egy szemet pl. nem árt utána gumival is védekezni, biztos ami biztos.
2010. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
*Mármint 1-2 óra eltérés
2010. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert ezek a tabletták már kis mennyiségű hormonokat tartalmaznak, és hamar kiürülnek a szervezetből. Ezért kell őket rendszeresen adagolni, hogy a hormonszint mindig megközelítőleg egyenletes legyen.
2010. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Azt hiszem, mert addig tart az adott szem hatása. De egyébként a tájékoztatón rajta van, hogy 12 óráig pótolható (nem 1-2 óráig, ahogy azt előttem írják). Én kb. négy éve szedem, este 8 és éjfél között szoktam bevenni. Ez változó, de bőven benne van a 12 órában.
2010. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, persze 12 óra van ráírva, csak hát....én próbálgattam valóban így van-e. Akkor meg teherbe esik, ideírja a kérdését szegény, hogy elfelejtette bevenni, csak később vette be, lehet-e terhes, aztán meg megkapja a magáét tőlünk/tőletek...:) de lehet, hogy ez csak az én taktikám, hogy jobb félni, mint megijedni.
2010. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* mármint én soha nem próbálgattam
2010. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!