Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése majd...

Fogamzásgátló szedése majd abbahagyása teherbeesés érdekében?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ilyen hülyén fogalmaztam meg de ez a lényeg :)

A ciklusom rendszertelen, sajnos pco is van, 2 éve próbálkoztunk, most doki fogamzásgátlót ajánlott egy időre, hogy beállítsa.

Mint sok helyen olvastam, nagyon sokan mondták (baráti körben is), hogy abbahagyás után hamar sikerült.

még csak 2 hónapja szedem.

Érdemes abbahagyni 3. hónap után vagy várjak meg 6-ot?

Sajnos a nőgyógyásznál annyira izgultam hogy ezt elfelejtettem ezt megkérdezni :)


2017. júl. 26. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én alapvetően szkeptikus vagyok, ha egy orvos valaminek a kezelésére fogamzásgátlót ír fel. Egy alapban hormonzavarra, nem hiszem, hogy az a legjobb megoldás, ha még plusz hormont szedet veled, na meg a fogamzásgátló után sem pikk-pakk áll helyre a szervezet, olyan nőknél sem akiknek előtte semmi gondjuk nem volt a ciklussal. Én a helyedben nem a tüneti kezelést választanám, hogy pár hónapig fog.gátlót szedsz, hanem más megoldást keresnék. Több helyen is olvastam, hogy egy jó endokrinológus akár jobb megoldást is tud találni, mint rögtön a fogamzásgátló tabletta ajánlása, igaz lehet, hogy több időt vesz igénybe a kezelés, vagy míg helyreállnak a dolgok.

Én 8 évig szedtem fogamzásgátlót, nekem sosem voltak hormon problémáim, és a ciklusom is teljesen rendben volt előtte. Abbahagytam és rögtön próbálkoztunk, mégis 11 hónap után jött össze a baba. Gyanítom kellett ennyi idő, még magától rendeződött a szervezetem a gyógyszer után. A nőgyógyászom is azt mondta akkor, hogy fog.gátló után kell legalább 3-4 hónap mire magától helyrejönnek a dolgok, így ne legyek csalódott, ha nem fog összejönni elsőre a baba. Hát igaza is lett...:)

2017. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászt cseréld le és párhuzamosan menj endokrinológushoz. A fogamzásgátló ezen NEM fog segíteni, kár volt elkezdeni. Csak az életmódváltás, diéta, metformin, mozgás a megoldás. Ha sikerül is egy kóbor peteérésből babát összehozni, kezeletlen IR-rel (pco nincs IR nélkül) sokkal nagyobb a vetélés esélye. Gondolom nem ezt szeretnéd.


Üdv:

Egy Pco-s, IR-es, pajzsmirigy alumlműködéses már anyuka/ikerterhes kismama

2017. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló csak felborítja az amúgy sem hibátlanul működő ciklusod. Én biztosan nem kockáztatnám, hogy utána esetleg még jobban összekavarodjanak a dolgok. Sokaknak éppen a leállás okoz gondot.


Ne érts félre, tudom, milyen hiába próbálkozni, mi 6 évet vártunk az első gyerekünkre. De nem gondolom, hogy segítene a bogyó.


Tudod, ha a szemed romlik és attól fáj a fejed, akkor is hat a fájdalomcsillapító, csak épp nem jössz rá, hogy a látásoddal van baj, amíg utána nem jársz. Ez is ilyen, a rendszertelen ciklusod megszűnik, mert a köztes vérzés (ami nem menstruáció!!) pontos lesz a gyógyszertől, de azt nem tudod továbbra sem, hogy mi a probléma a szervezetedben. Én ezzel foglalkoznék inkább.

2017. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

bocsi azt nem írtam, hogy mellette merckformint szedek, első dolga az volt, hogy endokrinológushoz küldött aki úgyszintén fogamzásgátlót ajánlott először, de akkor még nem akartam.

Merckformin xr1000-t szedek napi 1-et.

Köszi a válaszokat, 3. hó után ugyis visszamegyek :/

2017. júl. 26. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Hasonló a helyzetem, mint a kérdezőnek, itt is nődoki+endo együtt ajánlotta a bogyót. Attól még, hogy ez is hormon, nem ördögtől való a kezelésként használata.


Kérdező, szerintem szedd végig a hat hónapot, ha annyit ajánlottak, a hormonszintnek is kell idő, míg rendeződik, általában az első három hónapot szokták belőni még egészséges nőknél is, míg rendeződik minden.


Bár betegségtől függetlenül, azért a szervezet nem egyik napról a másikra tisztul meg, szerintem az a ritkább, hogy bogyó után azonnal sikerüljön a dolog. Illetve esetedben szerintem érdemes lenne alaposabb kivizsgálást is tartani, főleg, ha már próbálkoztok, akkor furcsa nekem, hogy a bogyót adják kezelési módnak (annak ellenére, hogy ahogy fent írtam, nem tartom butaságnak), de a ti céljaitokkal ellenkezik.

Vannak egyéb gyógyszerek, amik kifejezetten a ciklus beindulását segítik, csak ahhoz alaposabb kivizsgálás kell.

2017. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meforalt vasat d vitamint myo-inositolt clostilbegytet szedek diétázok mozgok, és inszeminációm lesz, én ezekben hiszek, pedig sokan tanácsolták a fogamzásgátlót volt is itt egy hasonló kérdésem mint most neked
2017. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Volán Bátor válasza:
100%
Szerintem ne hallgass itt senkire, ez túl komoly dolog, mi meg hüjék vagyunk hozzá. Kérdezd meg az orvost, az a tuti.
2017. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)
2017. júl. 31. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!