Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számolgatós. Kíváncsi lennék...

Számolgatós. Kíváncsi lennék a véleményetekre a lentivel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés
Azon töröm a fejem, hogy most a menzi után nem folytatom a bogyó szedését. Egy hónapig gumival védekeznénk, és szertném, ha június végén vagy július elején összejönne a baba. Valamiért áprilisi babára vágyunk. :) Ja és lányt szeretnénk. Ehhez ugye figyelni kell az ovulációt és a peteérést. Tudom, hogy túl tudományos a megközelítés, de hátha... :)
2010. máj. 17. 12:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

előre nem lehet meghatározni pontosan a peteérés napját. ovu tesztel esetleg: amikor pozitív, valószínűleg másnap van a pé. lehet hőmérőzni, de abból csak utólag derül ki, hogy mikor volt.


ha pontos a ciklusod, akkor pedig a pé a ciklus vége minusz 12-16. napon van, hát ez se elég pontos. ezt mindenki maga tudja kiismerni. én pl. már a próbálkozás előtt 2 hónappal hőmérőztem,így kb tudom, mikor van az ovum napja, tudom, hogy hány napos a luteális fázisom, ilyenek.


de ha nem akartok ilyenekkel foglalkozni, akkor csak legyetek együtt, amikor jólesik és majd csak jön egyszer a baba. :)

2010. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az ovu teszt 1nappal a pé előtt lesz pozitív?

Csak mert, ha pozi ovunál vagyunk együtt és másnap pé, a fiúk 24 óra alatt nem "adják fel". Igaz?


Arról amúgy, mi a véleményetek, hogy ha valaki nagyon erősen pl lányt akar, akkor az össze is jön? Tudatalatti mennyire befolyásolhatja fizikálisan a szervezetet?

2010. máj. 17. 14:02
 13/19 eszo ***** válasza:

Szia!


Nem bántásból mondom, de csatlakoznék ahhoz a hozzászólóhoz aki naívnak nevezett..

biztosan új vagy itt..ha olvasgatsz..nem olyan könnyen jön össze a bab sajnos, mint ahogy gondoljuk..erre én is most kellett hogy rájöjjek.


Persze szurkolok neked,hogy egyszerre sikerüljön és lány legyen!

Én személy szerint ott tartok, hogy totál mindegy, hogy mikor, és hogy milyen nemű..csak sikerülne már!


Szerintem a másik hozzászóló is ilyesmi miatt írhatta..

és ezért nem kell undok dög-nek nevezni!


Minden jót neked!

2010. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 eszo ***** válasza:
bocs bab= BABA
2010. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én nem neveztem senki undok dögnek, mert semmi jogom hozzá. Csak elmondta a véleményét, amit köszönök.


Sajnálom. Mióta próbálkoztok?


Csak ismételni tudom saját magam:

Naiv vagyok? Lehet. De van veszteni valóm? Nincs. 50-50%, még az is lehet, hogy összejön és akkor nekem volt igazam. :)


Mindenkinek szívből kivánom, hogy átélhesse azt amire vágyik minél előbb!! :)

2010. máj. 17. 14:32
 16/19 anonim ***** válasza:

köszönöm, hogy megvédtél, pontosan erre gondoltam. (régóta írogatok ide, eddig még nem nagyon sértegettek)


a dologhoz hozzátartozik, hogy mindenki átesik egy ilyen irreálisan optimista korszakon. én most szálltam vissza a földre az 1. sikertelen hónap után. én is úgy gondoltam, mint sokan, hogy én leszek a kivétel és elsőre sikerül majd. de egy babát nem ilyen egyszerű összehozni. nem véletlenül mondják, hogy az élet, Isten ajándéka. most tanultam/tanulom meg igazán.


a kérdésedhez visszatérve: a spermiumok átlagosan 72 óráig élnek a méhben, így 24 óráig gond nélkül célba érhetnek.

tudatalattiban, mit olyan, nem hiszek. de abban igen, hogy a lelkiállapot befolyásolja a testi egészségünket és így a fogamzást is. tehát ha lelkileg kiegyensúlyozott vagy, akkor a baba is valószínűleg hamar össze fog jönni

2010. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én sokat hallottam már erról hogy, csak azt engedi be a pete aki neki tetszik(szép sperma fiucska-sperma lányka:)), hogy lehet e rá hatást gyakorolni, majd megtudod az uh-n mikor meglesik h milyen nemű:)
2010. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1. figyeld a folyásod, az ovulációt nedves, tojásfehérjére hasonlító folyás előzi meg (általában a mensi kezdete után a 12-16. napon)

2. használj ovutesztet agy mikroszkópot (én az utóbbira esküszöm, nekem bevált, de sokaknak nem) azzal le tudod szűkíteni a termékeny napokat

3. előtte 1-2 nappal és utána 1-2 nappal van nagyobb esély, sokan mondják, hogy ha előtte szexeltek, akkor valószínűbb a lány - már csak ezért is érdemes mikrózni, mert azon lehet látni az átmeneti állapotot is és minden nap követheted a dolgokat

4. Saját tapasztalat: ha abbahagyod a bogyót, nem tér ám vissza rögtön a termékenységed, nekem fél évvel (!!!) utána volt először peteérésem, addig semmi - szóval nagy valószínűséggel neked sem sikerül azonnal

Bár én mint mindenkinek, neked is drukkolok!


Amit mindenképp érdemes: minél hamarabb nőgyógyászhoz menni, rákszűrés, méhszáj-vizsgálat, állapotfelmérés - sok csalódástól megkímél :)

2010. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves "utolsó"!

Köszönöm szépen.

A vizsgálatokon (rákszűrés, stb.) nagyjából túl vagyok, amúgy is évente legalább 1x meglátogattam a dokit.

A termékenység kérdésben lehet igazad van. Bár ha a tüneteket nézem (tojásfehérje folyás), akkor eddig amikor szünetet tartottam a gyógyszerben már a következő hónapban jelentkeztek.


Reménykedem. :)

2010. máj. 18. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!