Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordul velem rendszeresen...

Előfordul velem rendszeresen hogy sajnos elfelejtek kb 3-4 napi tabblettát bevenni a fogamzásgátlómból. Amikor pedig észrevesyem fokozatosan beszedem azokat. Elofordulhat így a teherbeesés?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem ígí nem let baba
2010. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha 3-4 napot kihagysz, pont ott teherbe eshetsz. Azokat a tabikat ne vedd már be egy nap alatt, azt nem szabad. Ha kimarad 1 nap, akkor az tényleg maradjon ki, ne vedd be másnap!

És ha nem akarsz teherbe esni, akkor rendszeresen szedd, különben 1 hónap múlva azt fogod kiírni ide: hogy terhes lettem gyógyszer mellett, most mit csináljak?

Nem bántani akarlak, de figyelj oda, ha nem akarsz még babát.

2010. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Ne haragudj hogy ezt mondom de nagyon felelőtlen vagy. Ha nem tudod észben tartani a gyógyszer szedését akkor válassz más fogamzásgátlási módszer mert ez így nagyon megbízhatatlan és még a hormonrendszeredbe is komolyan bekavarsz. Egyébként nem olyan nehéz fejben tartani, ha máshogy nem megy akkor állítsd be mindig a mobilodon a riasztást és akkor nem fogod elfelejteni.
2010. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletták napjaink legmegbízhatóbb védelmét jelentik a nem kívánt terhesség ellen. Mégis előfordulhat, hogy a tabletta szedése mellett jön létre az áldott állapot. Az esetek legnagyobb részében nem a tabletta a "hibás", hanem a gyógyszerszedés körülményei - többnyire a készítményt alkalmazó nő mulasztása miatt - változnak meg úgy, hogy a pirula nyújtotta biztonság átmenetileg gyöngül, és ez bizony olykor várandóssághoz vezethet.
2010. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
A húgomnak is így lett abortusza... Ha nem vagy képes rendszeresen szedni a bogyót, akkor meg kell beszélned a pasiddal, használjatok gumit! Vagy minden nap hívjon fel, mikor be kell venned a tabit :)
2010. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen, lehetsz! de a feledékenységen lehet változtatni! Én is az voltam, féltem, hogy mi lesz a gyógyszerrel. Nekem a következő módszer vált be: a gyógyszert reggelente kell szednem, és mindig a telefonom és a gyűrűm mellé teszem (ezek mindig egy helyen, ugyanott vannak, a polcon, az ágy felett). Indulás előtt reggel egyszerűen képtelen vagyok elfelejteni bevenni, mert ugye rakom el a telefont, stb., az meg ott van mellette :) idestova 4 éve szedek tabit, egyszer sem maradt ki, mióta így csinálom!

Magyarán: keress egy számodra fontos tárgyat, amit minden nap használsz este v. reggel (pl telefon, fésű ...), és egyszerűen tedd a mellé. Egyébként van egy mondás: egy új szokás felvételéhez 21 nap szükséges, onnantól kezdve automatikussá válik :) ez pont egy levélnyi tabi :)

2010. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!