Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van folsavam, van Elevitem,...

Van folsavam, van Elevitem, melyiket szedjem?

Figyelt kérdés
A próbálkozás időszakában vagyunk a párommal, vettem mindkettőt, de olvastam, hogy az Elevitben van folsav is, szedjem most csak a folsavat és ha összejön a baba, akkor kezdjem az Elevitet? Adjatok tanácsot!
2007. nov. 20. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan elég az Elevitben levő folsav, én is csak azt szedtem. Magzatvédő vitamin, a próbálkozás alatt is szedd, terhesség alatt is kell, amíg az orvos mondja (esetleg nem végig), és szoptatás alatt is. Sok sikert! :-)
2007. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

szia,


Én folsavat és E-vitamint szedtem előtte, és a terhesség alatt szedtem az Elevitet. Most szoptatok, de már nem szedem egyiket sem. Próbálok zöldségből és gyümöcsből többet enni.

Sok sikert a bébihez.

2007. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem most csak Folsavat kezdj el szedni. Egyèl sok zöldsèget,gyümölcsöt.A terhesvitaminnal ràèrsz akkor ha összejött a baba.Sok sikert!!!
2007. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jobb ha a folsavval kezdesz es ha megvan a terhesseg akkor szedsz magzatvedot,mert ugye nem olcso moka es jobb akkor magzatot vedeni mikor mar van,persze szedhetsz elotte is,de eleg a folsav onmagaban is.
2007. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az első hozzászólóval értenék egyet. Én nem az Elevitet, hanem a Gravidát szedem, de mivel mindkettő terhesvitamin nem hiszem, hogy túl sok különbség lenne köztük. Nekem a vérvételt követően írt fel a doki egy vas, folsav, és B12 komplexet. Üdv. (16. hetes kismama)

2007. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ez a folsav dolog túl van lihegve szerintem.

A folsav valóban fontos, de a legkönnyebben "beszerezhető" a táplálékainkból ráadásul könnyen felszívódó vitamin. Pl 10 dkg csirkemáj fedezi a napi szükséglet felét.

Az USA-ban , ahol 98 óta a kenyérbe is folsavat raknak, valószínűleg azért mert a nagyon szegény és rosszul táplálkozók rontják a statisztikát. A magyar lakosság 20%-a folsavhiányos. Kiegyensúlyozott táplálkozás mellett felesleges a folsavpótlás. Annak szükséges aki vérszegény és vasat szed mert a vérképzéshez elengedhetetlen.


Válasz a kérdésedre.

Inkább most csak a folsavat szedd, mert az Elevit vitaminjai valamelyest hízlalnak is és a terhes szervezet szükségleteihez van beállítva. Ami nem olyan baj akkor amikor Baba van, de most felesleges.

Ha mégis vitaminkúrát szeretnél tartani, hogy a saját szervezetedet a legjobb formába hozd a terhesség előtt, akkor vegyél valami nem terheseknek való vitaminkomplexet.

2007. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell már a felkészülési, illetve próbálkozási időszakban is szedni a magzatvédő vitamint, mert fell kell töltődnie a szervezetnek vitaminokkal a baba fogantatására. Nem azért magzatvédő, hogy akkor kell elkezdeni szedni, mikor már van baba, hanem azért nevezik így, mert szedésével megelőzhetőek bizonyos fejlődési rendellenességek kialakulása, tehát a még nem létező picit védjük ezzel.

Nekem azt mondta a doki, hogy a gyógyszer abbahagyásával egyidőben elkezdhetem szedni 2 naponta egy szemet, egyébként az ideális az, ha legalább 2 - 3 hónapot szedi a leendő anyuka a fogantatás előtt, illetve aztán legalább a 12. hétig, amikorra ugye kialakulnak az egészséges szervei a picinek.

Egyébként tegnap vásároltam 100 szemes Elevitet, ami majdnem 5.400,- volt.

2007. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!