Azt olvastam, hogy a peteérést késlelteti egy pár napra. Be lehet venni a ciklus során bármikor. Akkor, ha én pont peteéréskor vagy utána voltam együtt a párommal, akkor már nem érdemes bevenni? Mert akkor már megvolt a peteérés, és nem lehet késleltetni, nem? Akkor a már megtermékenyült petesejttel csinál valamit? Ezt nem írják sehol...
2017. márc. 6. 14:52
1/7 anonim válasza:
Hol olvastál ekkora baromságot?
2017. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
Beírtam a google-be, hogy esemény utáni tabletta és egyből amiket kiadott, elolvastam, ott írták le a hatásmechanizmusát. Mindjárt megírom a webcímeket!
2017. márc. 6. 15:04
3/7 A kérdező kommentje:
webbeteg - "Ezek hatásmechanizmusukat tekintve eltérőek ugyan, de elsősorban a hormonális fogamzásgátlókhoz hasonlóan a peteérést hivatottak meggátolni"
2017. márc. 6. 15:10
4/7 A kérdező kommentje:
kamaszpanasz - "Hatásmechanizmus
A sürgősségi tabletták a hagyományos fogamzásgátló tablettákhoz (esemény előtti tablettákhoz) hasonlóan hormonokat tartalmaznak, azonban azoknál lényegesen magasabb mennyiségben. Ezekből az eseményt követően egyet vagy kettőt kell bevenni, ez a készítmény típusától függ.
A tabletta formájában szervezetünkbe kerülő hormon meggátolja a tüszőrepedést (ovulációt)."
2017. márc. 6. 15:14
5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ez azokra vonatkozik, akik a cukilus elején járnak és még nem volt peteérésük, akinek meg volt, annak a beágyazódást akadályozza meg.
2017. márc. 6. 15:24
6/7 anonim válasza:
A kettő más.
Van a fog.gátlo, amit egesz honapban naponta kell szedni és meggátolja a peteérést igy menstruacio sincs, csak mensi szerű vérzés.
Az esemény utáni meg akkora hormondozist tartalmaz, mint egy egesz havi fogamzasgatlo, a beágyazodast akadályozza meg. Nem szedhető fogamzasgátlóként és havi rendszerességgel sem, mert "kinyirja"a hormonhaztartast, kizárolag vészesetre valo, ha már megtörtént a baj.
2017. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 A kérdező kommentje:
Felírta a doki, ez volt a betegtájékoztatóban, csak, ha esetleg valakit még érdekel: "Az Escapelle feltételezhetően az alábbiak szerint működik: - meggátolja a petesejt kiszabadulását a petefészekből, - meggátolja, hogy a spermiumok megtermékenyíthessék a már esetlegesen kiszabadult petesejtet. Ennyi. Szó sincs arról, hogy gátolja a beágyazódást.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!