Klinefelter szindróma. Valakinek a szindróma mellett is sikerült a baba?
Sziasztok. Az elején kezdem.
Nem fogant meg a baba nálunk, kb 2 évig próbálkozzunk, mikor a nőgyógyászom elküldött miket a Meddőségi Klinikára egy kivizsgálásra. Ott kiderült hogy a férjem sperma mintájában nem találtak egy darab spermiumot sem. Elküldtek minket illetve a férjem egy genetikai vizsgálatra ahol kiderült hogy Klinefelter szindrómája van. Egy X kromoszómával több van neki.
Ezzel az eredménnyel elküldték az urológiára. Ahol azt mondták hogy nem ereszkedtek le teljesen a herék, ezt majd megműtik neki a nyáron.
Most 21.-én lesz egy here biopsziája. Ahol majd most kideül hogy termel-e egyáltalán spermiumot a szervezete. És ha igen akkor elvileg lehet gyerekünk lombik programmal.
Engem az érdekelne hogy járt már valaki ilyesféle cipőben?? Van valakinek valami tapasztalata.?
"A férfiak partnereinek 57 százaléka teherbe esett lombikbébi eljárással, miután petesejtjeiket megtermékenyítették a kinyert ondósejtekkel, majd beültették méhükbe. Nem minden terhesség végződött szüléssel, ám összességében végül a próbálkozó párok 45 százalékának gyereke született.
Az ondósejtek kinyerése sikeresebb volt a fiatalabb férfiaknál: 22 és 30 év között 71 százalékos, 31 és 35 év között 86 százalék, 36 és 52 év között 50 százalék volt az eredményes beavatkozások aránya. A legidősebb férfi, akinél sikeresnek bizonyult az eljárás, 45 éves volt."
Részletek: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!