Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcosok! A clostitól megjött...

Pcosok! A clostitól megjött nektek rendesen, vagy beállt a menszitek?

Figyelt kérdés
ha nem jön meg magától ebben a hónapban se meddig várhatok, mikor mentetek dokihoz,hány napos késés után, hogy menszit megindítsa gyógyszerrel?most tartok a ciklus közepén, de előre rettegek, hogy megint nem jön meg magától. persze annak örülnék, ha baba miatt nem jönne, de ebben már nem merek reménykedni.
2008. okt. 9. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem fognak szeretni ezert, de leirom.

A pco gyogyitható. Fél év alatt, merkformin (vagy egyeb hasonló) kúrával. Tudom, fél év, biológiai óra, stb, de sokkal egészségesebb a babának, ha a mamanak nincs felborulva a hormonháztartása.

a pco bár ciszta a neve, igazából egy hormonális megbetegedés, endokrinologus tudja gyogyitani, a nodoki ha nem akarsz gyereket fogamzásgátlót ir fel rá, ha pedig szeretnel gyereket, akkor clostit.


Egy normális szexualis eletet elo parnak havi 20% a van teherbe esni, és ezek a honapok multaval nem adodnak ossze. A clostit harom hónapig lehet szedni, utana szunetet kell tartani.


PCO-sok! gondolkozzatok el ezen, nekem nagyon megérte várni azt a fél évet, sokkal kevesebbet aggódok. Az, hogy a closti segiti a peteérést, attól még a többi rossz dolog megmarad a pco-nak. Tényleg ennyire sok múlik azon a pár hónapon? Utána ráadásul sokkal nagyobb esélyjel lehet teherbe esni (egyaltalan: kulso beavatkozas nelkul van ra esely), homeopatias szerekkel addig lennt is rendbejohetnek a dolgok.


Kérlek gondolkozzatok el ezen, ha akarjatok, pontozzatok le, de tapasztalatból beszélek.

2008. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia!

én voltam endokrinológusnál, és az inzulin és cukor terheléseim rendben vannak, így nem írt fel az orvos gyógyszert. akkor mit tegyek? hova tova?

2008. okt. 10. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:

és mit irt fel?? A clostin kivul?? Mert az nem gyógyít, max tuneti kezelés (aki nem akar babat, annak diane fog. gatlot szoktak felirni).

ha nem ir fel semmit, menj el masik orvoshoz. tudom rossz, en vegigjartam majd az osszes korhazat pesten, mire segitettek (tetenyi korhazban tüü (valami ilyesmi neve volt) doktor. De elotte vagy 4 másik korhazban voltam, mindenhol dianet akartak felirni, es vagy 8 nodokinal, ahol szinten nem tudtak segiteni, viszont csomo penzt otthagytam. )

sajnos nem emlexem nekem rendben volt e a cukrom, sose voltam cukros, azt mondtak hajlamos vagyok kettes tipusu diabeteszre a kilóim miatt (120 kilo voltam akkor, és a kezeles + dieta utan lement 20, és utana leadtam meg 20at pusztan azzal, hogy tudtam mozogni, szedtem a gyogyszert, dieta mar akkor nem volt). de sose voltam cukorbeteg (remelem sose leszek) én se. haziorvosom irta fel rendszeresen a merkformint, kerdezte, hogy az vagyok e, mert ezt cukorbetegek kapjak, mondom nem, de a doki felirta, szedtem mint a kisangyal, es meg is lett az eredmenye.

2008. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szedtem diané 35öt, de áprilisban abba hagytam, mert babát szeretnék. jelen pillanatban csak clostit szedek, és várom a csodát, amibe sajna nem hiszek.
2008. okt. 12. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

ja, nekem is dianet akart, de az csak tunetmentesit.. attol meg a hormondjaid dilisek sajnos

keress egy jo endokrinologust (ha pesti vagy, javaslom a tetenyi korhazban levo tüü dokit), aki normálisan lekezel, és meggyogyit.

sajnos nodokik, és sok endokrinologus nem tud rendesen meggyogyitani..amikor eloszor voltam a tetenyiben, mar egy tonna papirom volt. megnezte a doktor: nagyon szepen felderitettek a betegseget, de miért nem kezelték?? ezt kerdezte. mondtam, hogy dianet akartak adni (nekem is), de nem szedtem, erre sohajtott, mondott valamit, és irt fel merkformint. nekem igy ert veget a kalvariam.

a haziorvos mindig irt fel utana, ha elfogyott, szoval utana csak kontrollra mentem parszor korhazba.


de nem kivanom senkinek azt a kálváriát, mire eljutottam ide. nekem is _mindenhol_ dianet akartak adni.


A masik megoldas, nem tudom mennyi az igaz belole, de igeretesen hangzik, itt olvastam, hogy sok embernek bevalt (bar tény, h dragabb), az az aloe veras cuccokbol kura.. az allitolag eltunteti a pcot 3-4 honap alatt.


ja, es megvalami, van egy baratnom, aki szinten pco-s, megallt az elso dokinal, szedte a dianet, és klassz kis trombozist kapott a lababa, a diane miatt :((


closti sokat fog segiteni, ha egeszseges(ebb) leszel, bar masik pco-s ismerosom pco-san lett babas eppen a merkformin kura elejen (o nem is szedhette utana, mert terhesen nem lehet), en is szedtem, mert turelmetlen voltam, bar az orvosom azt mondta csak ha nagyon akarom, hat en nagyon akartam babat, mert szornyen turelmetlen voltam, elso honap utan osszejott.


amugy hiaba szeded a clostit, ha pcos vagy, a tesztoszteronod, meg egy csomo mas hormon meg van bolondulva sajnos, nagyon nem egeszseges (en meggyogygultam ugyan, de igy is magas a tesztoszteron szintem (igaz, legalabb mar nem a normal ertek 100xosa), meg a sargatest hormonjaim vannak sokan (annak idejen ezt a kettot karikazta be a nodokim), de a sargatest hormonok száma miatt nem barnáztam soha (neha az alacsony szamuk is okozhat barnazast), illetve mivel a merkformin kura alatt elkezdtem dietazni (sajnos a pco nekem sok kiloval is jart, 40tol szabadultam meg, es szerintem a gyogyszer meg a rendbejott hormonhaztartas is segitett, nemcsak a 90 napos dieta), igy sokkal nyugodtabb vagyok most.


a lenyeg, hogy ne add fel, nem kell surgetni sem, jon, amikor mar ugy erzi ottmaradhat benned, és nem lesz gond, en ebben hiszek.

remélem segitettem


keress rá guglival dr tűű lászlóra

és ha gondolod, irj privit

remelem segitettem

2008. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
aranyos tőled, hogy leírtad, segített, bár már én is türelmetlen, és nagyon padlón vagyok emiatt. azt hiszem visszamegyek a diabetológushoz, és újra rákérdezek a metforminra. én is életmódot változtattam, elkezdtem tornázni, és 5 kg adtam le a másfél hónap alatt, szeretnék még ugyanennyit. de én 176 cm-hez 69kg voltam. neked sikerült végül teherbe esned? meddig szedted a metformint?
2008. okt. 13. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:

tudom milyen erzes, rém rossz, ráadásul az első pár teszt után én képes voltam magam hibaztatni (meg a parom is kerdezte, hogy neki nem kene elmenni valahova, mondjuk igy utolag vicces, meg édes, de akkor csak vigasztalni tudtam, meg elmondani, hogy nem úgy megy, hogy nem védekezünk, és rögtön baba) (az akkor menne ugy, ha nem akarnánk :)))

a diabetologus velem nagyon kedves volt, de ugy erdemben nem tudott segiteni..amugy nagyon felhuz, es nem ertem, hogyha van gyógymód, akkor miért nem élnek vele az orvosok, miert kell ezt a kalvariat vegigcsinalni (a baratnom, aki trombozist kapott a dianetol, ot nem tudtam ravenni, hogy jojjon masik orvoshoz, neki eleg volt, hogy hormonproblema, megvonta a vallat, és beletorodott, es ez szornyu, mert egy normalis orvos segitsegevel már teljesen egeszseges lehetne.. es itt az oldalon is olvasom hogy az orvosok mindent csinalnak a tünetkezeles erdekeben, ahelyett, hogy gyogyitananak :S

neked nem lehet olyan durva pco-d, szerintem, mert 176 centivel 69 kiló tök jó (teherbeesésre majdnem tökéletes a BMId), és nem lehetnek annyira elszallva a hormonjaid, mint nekem voltak.


az én teherbeesésem szerintem nem volt könnyű, nem volt nehéz, normális volt. februarban kezdtuk, márciusban mentem el nodokihoz rákszűrésre (addig kutattam egy normalis utan), ő írt fel opcionálisan mastodynont (ja, nekem a pco mellett is 28 napos rendszeres mensim volt), ha szeretném szedni. én mindent akartam, ami egy kicsit is segíthet, így kértem. egy hónapig szorgalmasan ittam a cseppeket, a mensis gorcsok eltunesen kivul mast nem nagyon tapasztaltam, de sok jót olvastam róla.

Egy hónap múlva kétségbeesve mondtam a doktornőnek, hogy még mindig nem estem teherbe (ez volt a 2. hónap ugye, nekem az első "komoly", mert itt neztem a peteérést meg ilyeneket), ő meg mosolygott, elkerte a hőgörbém, mondta, hogy ha nagyon szeretném, és ennyire türelmetlen vagyok, akkor írhat fel clostit. ha nem akarom, nem kell, ez a legenyhébb "beavatkozás" blabla (gondolom neked is elmondta a dokid a szokásost). mondtam igenigen, akarom, perszehogy, és rögtön az első clostis hónapban összejött a baba (3. hónapban, nem a "menetrendszerinti" cikluskozepei peteeresben tortent, szóval én nagyon closti párti vagyok, de szerintem a clostit arra kell hasznalni, amire való, nem tunetkezelni, vagy idoszakos segítségre, vagy hogy mondjam..


amúgy egy nap híjján vagyok húsz hetes terhes, eddig hála a jó égnek semmi baja, szepen fejlodik, nem barnaztam, minden szep, minden jó, a termeszetes terhességi para dolgokat leszamitva :D


huh, elnezest a hosszu hozzaszolasert

2008. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!