Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak és kizárólag a peteérés...

Csak és kizárólag a peteérés napján lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
A ciklus második felére már elméletileg van érett petesejt, akkor már nincs esély a megtermékenyülésre? Őszintén szólva soha nem követtem a peteérésemet, nem igazán vagyok tisztában a dologgal.
2007. nov. 19. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megérik a petesejt,akkor kiszabadul a petefészekből és csak akkor lehet megtermékenyiteni 24 órán keresztül.Ez egyéntől függ mikor van.Ha többször is van peteérés akkor értelemszerűen többször van esély a megtermékenyülésre.

Nem tudom hogy érted azt hogy a ciklus második felében,de addigra már nincs érett petesejt általában.

Persze van kivétel amint az előbb le is irtam

2007. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én soha,momdos sohasem követtem,hogy mikor van peteérésem,mégis sikerült,aminek nagyon örülük.:)

A telefonomba van egy táblázat ezzel kapcsolatban,de szerintem az gagyi.


Legyetek együtt,amikor jólesik és meglátod,hamarabb összejön mint gondolnád.

Egy 7 hetes kismami

2007. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A spermiumok odabent 2 napig is életképesek lehetnek. Ha volt is peteérésed, de előtte 1 nappal, vagy csak másnap, harmadnap voltál együtt a pároddal, akkor még van remény, hogy összefussanak az ivarsejtek.Ezért is írja sok ciklusnaptár, hogy melyek a "kritikus" napok, amikor esélyes vagy a terhességre.
2007. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A középidőben kiszabaduló petesejt egy napig él azután szétesik, ezért ennyi idő van a megtermékenyítésre. A hímivarsejtek viszont akár 3 napig is élhetnek, ezért a peteérés előtt 1-3 nappali szexből is lehet baba.
2007. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!