Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak is kizárólag a peteérés...

Csak is kizárólag a peteérés napján lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy egy hónapban csak 24 óra áll a megtermékenyítésre.
2009. jún. 7. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A legnagyobb eséllyel igen akkor,de vannak kivételek.pl. ha egy nagyobb lelki dolgon vagy túl,akkor is lehet,ezt olvastam,viszont én a menzesz után 2.napon estem teherbe,visszaszámolva a koromat napra pontosan,ráadásul tudtuk is,mert akkor az egyszer nem védekeztünk.
2009. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hát pete nélkül hogy lehetne?
2009. jún. 7. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A spontán peteérésnek köszönhetően tulajdonképpen bármikor teherbe eshetsz. Ezt nem lehet kiszámolni, bárkivel előfordulhat, időjárás vagy pl. orgazmus hatására. A másik, hogy a spermiumok napokig életben vannak benned, így ha peteérés előtt vagytok együtt, akkor peteérésig életben lehetnek és megtermékenyíthetnek. Remélem tudtam segíteni :)
2009. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, neked csak 24 órád van: a pete csak 24 óráig életképes. De hogy ez a 24 óra mikor van, az nagyon egyénfüggő. Leggyakrabban a ciklus közepén, de máskor is előfordulhat, akár a vérzésed alatt is (bár ez ritka), és ahogy az előző válaszoló írta, egy jó orgazmus is kiválthat spontán tüszőrepedést bármikor.


A hímivarsejt azonban 48-72 óráig életképes. Sőt, előfordult már, hogy 5 napig is életben maradtak a petevezetékben.


Ebből következik, hogy nem csak az ovuláció (tüszőrepedés) napján eshetsz teherbe, hanem akár egy előtte 5 nappal történt szeretkezés következményeként is. Sőt, elméletileg bármikor, amikor van érett, kiszabadult pete a petevezetékedben.

2009. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen.
2009. jún. 7. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
A második válaszolót igazolván, Én spontán peteérés eredményeként estem teherbe. Anno, az adott ciklusomban a 16. napon volt tüszőrepedésem (UH igazolta), de nem jött össze valamiért, és ugyanazon ciklus 28. napján a dokim szerint kellett, hogy legyen spontán peteérésem, mert amikor kiderült, hogy terhes vagyok, a terhesség kora alapján csakis akkor eshettem teherbe.
2009. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Általában igen de mindig van kivétel.
2009. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!