Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az előváladékban van-e egyálta...

Az előváladékban van-e egyáltalán spermium és ha igen akkor mennyi?

Figyelt kérdés

Elolvastam a kommenteket ebben a threadben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


de valahogy az az érzésem, hogy minden kommentelő csak az érzéseire hagyatkozva vagy csak innen-onnan összeolvasott infók alapján szólt hozzá a kérdéshez. Tud valaki linket arról, hogy kizárólag előváladékban mérték-e a spermiumok számát? Ha igen, akkor mennyi van benne?


Mert szerintem megszakításos módszerrel 2 esetben lehet terhes a nő:

1. előtte már szexeltek, és a férfi nem mosta meg a hímvesszőjét kívülről vagy nem vizelt (a vizelet kimossa és megöli a maradék spermiumokat a húgycsőből)

2. a férfi nem húzta ki időben, miközben azt hiszi...


Én úgy tudom: amíg nincs ejakuláció addig csak a Cowper-mirigyek váladéka jelenik meg a hímvessző végén... amikor a férfi ejakulál akkor mossák bele a húgycsőbe a váladékaikat a

- herék

- ondóhólyag

- prosztata


2016. júl. 20. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

tessék jó olvasást

2016. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltad volna mi, hogy a net képes válszt adni:


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként nem mindegy mennyi van benne? Teherbe eshetsz akár egy db kósza halacskától is, mint ahogyan nök ezrei nem tudnak teherbe esni egy millótól sem.
2016. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

bocsi, de egyikőtök se adott linket arra amit kérdeztem.. ez csak a szokásos sok bla bla szöveg...


de angol nyelvű wikipédián


[link]


találtam ezt:


Popular belief – dating back to a 1966 Masters & Johnson study[11] – states that pre-ejaculate may contain sperm that can cause pregnancy, which is a common basis of argument against the use of coitus interruptus (withdrawal) as a contraceptive method. However, some studies have found that withdrawal could be almost as effective as condoms in preventing pregnancy.[12] There have been several small-scale studies (sample sizes ranging from 4 to 23)[4] that conclude no sperm is present, and thus, pre-ejaculate is ineffectual at causing pregnancy.[1][2][3]


Agyam eldobom... milyen tanulmányok amelyek egymásnak ellentmondanak?? valamelyik akkor csak téves.... egyik azt mondja, hogy van benne, másik tanulmányok azt mondják egy sincs...

2016. júl. 20. 11:11
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Tehát azt te is látod, hogy elég sok mindentől függ, hogy adott pillanatban éppen mennyi sperma van a húgycsőben.

Ebből kifolyólag nincs értelme számolgatni, ha csak nem hívsz oda egy szakorvost, hogy számolja meg egyenként, hogy most neked éppen mennyi van benne.



Az egészhez még annyit tennék hozzá, hogy nem, nem csak így lehet teherbe esni, ha megszakítással védekeztek. Tapasztalat.


Abbahagytam a tablettát, kihagytunk (volna) három hónapot. Csak egyszer nem volt otthon gumi, gondoltuk sebaj, időben kiveszi, aztán ha jön a baba, hát jön. Egész biztos kivette időben, mert nem ott ment el. ;) És szex sem volt előtte pár napig, meg más sem.


Két hét múlva nagyon szép két csíkosat teszteltem.


Szóval nyugtatgathatod magad, hogy így nem lehet teherbe esni, csak ne csodálkozz, ha pozitív a teszt.


Sőt, újat mondok, de még gumi vagy tabletta mellett is teherbe lehet esni, akkor is, ha mindig megfelelően használják.

2016. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ott van a linkeden ez is:

[link]

A teljes tanulmányban szerepel, hogy akinél volt spermium a mintában, ott vizelés, mosdáa után is volt.

2016. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

@11:14


Kevered a spermát a spermiummal. Spermium = hímivarsejt. A sperma meg az összes cucc együtt. Terhes csak spermiumtól lehetsz, a többitől nem.


Nem szakorvosnak kéne megszámolnia a spermiumokat a cuccban. Hanem kutatóknak (nem brit tudósok!!). Dehát ahogy látom itt egymásnak ellentmondó tanulmányok születtek a témában. Egyik azt mondja, hogy EGY SPERMIUM SINCS az ejakulátumban, más tanulmányok azt mondják, hogy lehet benne.


Eddig elég gyakran csináltam kihúzós módszerrel, eddig nem volt terhesség. Sok férfi amúgy nem képes 100%-osan kontrollálni hogy mikor megy el, én szerencsére tudom. Már elég jól ismerem a szervezetem.


És nem mondasz újat, hogy gumi vagy tabletta nem 100%.

2016. júl. 20. 11:34
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Minek itt generálod a feszkót ha semmi sem tettszik. Nem mindegy mennyi van benne de tényleg? Irigylem az ilyen rohadtul unatkozó egyéneket. Nagyobb gondod sose legyen nagyokos!
2016. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

@11:44


nem mindegy!! milyen feszkó? kérdeztem valamit... nem tudtál értelmeset válaszolni, jobb lett volna ha csöndben maradsz...


ha egy hímivarsejt sincs az előváladékban (amit eddig hittem) akkor nincs terhesség!! ezt te is beláthatod

2016. júl. 20. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmu valaszt nemtudok.

Csak h en mindig idoben kivettem es Nalunk igy lett a kislanyom. Tehat valamennyi biztosan van, es fugg attol is h mikor maradtak a "csőben", a spermiumok. Tehat eletkepesek-e. Stb..

2016. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!