Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is teljesen...

Szerintetek is teljesen reménytelen? Az orvosok lemondtak rólunk.

Figyelt kérdés
Párom spermaszáma elég kevés, átlagosan 2 millió/ml és nem is a legjobb minőségű (volt jobb is). Az orvosok szerint a spontán teherbe esés kizárt, akár el is köttethetem magam. Még ha igaz is, ez elég bántó kijelentés. De lehet, hogy nem is igaz?
2010. márc. 24. 22:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hú, félreértettél. Nekem jók a petevezetőim, átjárhatóak, csak egy ciszta-szerű dolog lett benne, aminek kapcsán rögtön ki akarták venni az egészet. Szerencsére találtam egy dokit, aki a petevezető megtartásával csak a cisztát vette ki. De az ÉN dokijaim, ahova én járok, rögtön vették volna ki.
2010. márc. 25. 10:18
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjem spermaszáma 1 millió/ml volt. Ebből 5% élő, aminek a 2% mozgó!

ÉS!!! Ezekután az andrológus annyit mondott, hogy lombik ICSI-vel és mielőtt elmegyünk lombikra a férjemnek egy Clostylbegyt kúrát kellett felszednie.

Lombik előtt vagyunk a gyógyszertől 1,8 Millió/ml lett és 7% mozgó. Nekünk ez óriási javulás. Senki nem mondott olyat nekünk, hogy nem lehet gyerekünk. Természetes úton nem is, de hát van lombik!

2010. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nekünk volt, h 26 millió/ml lett teljesen magától (1x), de többször lett 2 millió (sokszor nézték). Szóval ez inkább változó spermakép és mégis..

Utolsó, gondolom, attól, h nektek csak lombikkal lehet (valószínűleg) gyereketek, még nem mondanád azt, hogy vegyék ki mindkét petevezetődet, h pl. megelőzd a méhenkívülit (ami lombiknál elég gyakori), nem? Ha most a műtéti kellemetlenségektől eltekintünk..

2010. márc. 25. 12:08
 14/21 anonim ***** válasza:

Lombiknál gyakori méhen kívüli???

sose hallottam egy esetet se, pedig sok lombikos ismerősöm van.

Nem is olvastam ilyet.

3 lombik gyerekes

2010. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőmnek most volt lombik után méhenkívülije, egy másik távolabbi ismerősömnek szintén volt. Mivel minket is érint ugye a dolog, utánanéztem és kb. 10-15x gyakoribb, mint normál teherbeesés esetén.
2010. márc. 25. 12:22
 16/21 A kérdező kommentje:

Nézz utána a méhenkívüli terhesség kockázati tényezői között. Pl. itt is írják a "Mi okozza?" című részben.

[link]

2010. márc. 25. 12:24
 17/21 anonim ***** válasza:

A petefészek stimulációját írják lehetséges rizikófaktornak, de nagyon óvatosan, mellékszálon csak.

A petefészek stimulációja miatt nem egy, hanem több pete érik meg, így valószínűbb lehet, hogy még a petevezetékben megtermékenyül és beágyazódik, ezzel növekszik a kockázat.


Én pont arról olvastam sokat (most rákerestem a kedvedért :-)), hogy gyakori méhen kívüli esetén lombikra küldik a pácienst.

Gondolj bele, a lombik esetében célzottan a kívánt helyre teszik, ültetik be az embriót, úgyhogy nagyon kicsi a méhen kívüli terhesség esélye.

Esetetekben az ICSI eljárást fogják alkalmazni, az érett petéket leszívják, az embriót a célterületre visszaültetik, szerintem itt csaknem kizárt a méhen kívüli terhesség esélye.

De, hangsúlyozom, nem vagyok szakértő, orvos, csak a témában jártas.

2010. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Az utóbbiban 5%-ot ír, normál esetben 0,6-1%. A több embrió miatt nagyobb az esélye. De tényleg nem szeretnék vitatkozni, és nagyon jó, ha valaki sose tapasztalja meg :)

2010. márc. 25. 12:55
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!

11.40-es vagyok. Nem nem mondták, hogy vetessem ki a petevezetékem. :)

Bocsi, de én úgy vagyok vele, hogy a Kaáli intézet /itt lesz a lombikunk/ egy szolgáltató és igen sok pénzt fizetünk a szolgálataikért, úgyhogy nem is nagyon ajánlanám, hogy ilyet mondjanak.

A méhenkivüli terhességre: sajnos nekünk orvos mondta, hogy előfordulhat. Attól mert célzottan ültetik be ez a petesejt is vándorol és sajnos itt is előfordul, hogy rossz helyen tapad meg.

Visszatérve: az olyan orvos aki neked ilyeneket mond, az vagy bunkó, vagy sajnos nem nyitottad ki a pénztárcád.

Fel a fejjel mindig van remény!Én már csak tudom. :)

2010. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"az olyan orvos aki neked ilyeneket mond, az vagy bunkó, vagy sajnos nem nyitottad ki a pénztárcád"


Inkább mindkettő. Sajnos ilyen is van. Annyira csak a lombikban gondolkodik (ez a munkája), h el se tudja képzelni, h van más mód is. Mi is megyünk lombikra nyáron. Köszi a bíztatást!

2010. márc. 26. 09:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!