Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés Mercilon után?

Teherbeesés Mercilon után?

Figyelt kérdés
Párommal babát szeretnénk, így abba hagytam a fogamzásgátlót (7évig rendszeresen szedtem). A doki mondta h elvékonyodott a méhnyálka hártyám... teákat kell inni meg vitamint szednem...de a pete érésről nem volt szó... újra fog indulni a pete érés? Meddig várjunk a próbálkozásig ? az orvos szerint 3-4 hónap. Tapasztalatokat szeretnék látni :) Köszönöm előre is.
2010. márc. 23. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pont a mercilont szedtem és 7évig(az első 2évbe novinettet) folyamatosan.Na ennek megis lett az eredméyne sajnos,mert nekem tönkretette a petefészkemet,ciszták..stb.De ez nem mindenkinél van így persze,mielőtt valaki megint belémkötne.Nekem erre még sajnos rájött egy P4es citológia 22évesen,ahol a méhem akarták már kivenni,de még nemszültem,ezért "csak" kivágták azt a részt..Nekem a dokim azt mondta,hogy ezek a gyógyszer miatt vannak(nem a P4),hanem a sok ciszta,a petefészkem hogy nem működött..stb,és azt mondta hogy csoda lesz ha teherbe tudok esni majd,ami nem valószínű...hát kellett is másfél év,addig nem védekeztünk,és most szerencsére sikerült,úgyhogy nagyon örülök,és remélem nem lesz semmi gond.De ettől függetlenül neked vagy másnak nem feltétlenül lesznek ilyen mellékhatások:)De pár hónapot szerintem mindenféleképpen várjatok még kitisztulsz.(19h)
2010. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátnőm Mercilon szedése közben esett teherbe, és teljesen egészséges kislánya született.
2010. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is azt szedtem, 6 hónap után -úgy tűnik- most helyre áll végre a ciklusom.
2010. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is azt szedtem kb 2 évig. Aztán abbahagytam s rá 1 évre lettem várandós. Semmi baj nem volt a ciklusommal, de már nagyon vártuk a babát.
2010. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6 év Mercilon szedése után a dokim azt mondta, hogy annyira összement a méhem, hogy nem tudnék kihordani egy babát. Azonnal abbahagytam, és másfél év múlva sikerült teherbe esni :)!!! Szerintem a Mercilon nem a legjobb fogamzásgátló...
2010. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Zita West (rá tudsz keresni a neten) pl azt javasolja, hogy gyógyszer után, ha nem vársz, sokkal nagyobb az esélye, hogy teherbe ess. Nem kell várni semennyit...én vártam, pont azt a 3-4 hónapot, azóta meg nem jön meg. Én sem tudok melyik a jó megoldás.
2010. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
barátnőm évekig szedte a mecilont,és az első gyógyszermentes hónapban teherbe esett.
2010. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár én 2 évig szedtem csak,amikor abbahagytam 2-3 hónap múlva teherbe is estem.Egypetéjű ikrek lettek és nem maradtak meg sajna:(Ha legközelebb el kezdeném szedni biztos várnék utána 3 hónapot az biztos.
2010. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! Hát azért iszom a teákat :) és megpróbálkozunk... nem "akaratoskodok" (hogy most azonnal kell) ráér :) :D
2010. márc. 25. 20:13
 10/11 anonim válasza:

elsőnek írom:

petefészek cisztával műtöttek, mert annyira sürgős volt. azóta volt már két másik cisztám is, ami szerencsére magától elmúlt a vérzéssel. nekem nem is fogamzásgátlóként, hanem a ciszták miatt írták fel a mercilont, mert jó hatással van rájuk, szabályozza/megakadályozza a kialakulásukat. betegtájékoztatóban is benne van.

2011. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!