Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nemsokára szeretnénk babát....

Nemsokára szeretnénk babát. Fiatalok vagyunk. Elvileg egészségesek vagyunk, mert nincs panaszunk. Elég ha elmegyek az éves rákszűrésre?

Figyelt kérdés
vagy érdemes kivizsgáltatnunk is magunkat? de gondolom egyéb vizsgálatok már nem lennének ingyenesek
2010. márc. 22. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is ebben a cipőben járunk,mint Ti!Én elmentem a nődokimhoz,csinált rákszűrést,megvizsgált,azt mondta,hogy minden rendben van!Említettem neki,hogy lassan szeretnénk a férjemmel kisbabát,azt mondta,hogy szedjek Femibiont minimum egy hónappal előtte és kész!

Igazából Én nem vizsgáltattam ki magam,mert úgy voltam,hogy mivel mind a ketten egészségesek vagyunk,ha nem jön össze a baba 1 éven belül,akkor úgyis mindenfajta vizsgálatokra küldözgetnek majd!Pláne,hogy a férjem utálja az orvosokat!

Szóval ártani nem árt,ha kivizsgáltatod magad!Ezt neked kell eldöntened!Én nem mentem..!!

2010. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam mint te. Én elmentem a rákszűrésre, ott megvizsgált a doki, megnézte UH-val, hogy minden rendben van-e. Ezenkívül szedtem az Elevitet, teherbeesés előtt 3 hónappal. Nekünk elsőre összejött a baba, úgyhogy nem voltak további vizsgálatok. Esetleg vérvételre is el fognak küldeni, de ez is dokitól függ.

Általában 1 évet szoktak mondani, hogy annyi ideig kell próbálkozni, s ha nem jön össze, akkor érdemes több kivizsgálást is kérni. Remélem segítettem, sok sikert!

2010. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

én igazándiból nem igénylem a kivizsgálást. csak kérdeztem, hogy tudjam mi a szokás. actival multivitamint szedek. arra gondoltam, hogy csak akkor szednék elevitet vagy mást, mikor már bebizonyosodott a terhesség. mert mi van, ha évekig nem jön a baba, akkor évekig szedjem a terhesvitamint? az egy kicsit sok lenne. ugye nem okozok bajt, ha csak sima multivitamint szedek egyelőre? bár erről, tudom, orvost kéne kérdeznem.


köszönöm a válaszotokat, segítettetek.


és, első válaszoló, nektek már lehet tudni, hogy úton van-e a baba? :)

2010. márc. 22. 12:57
 4/10 A kérdező kommentje:
vagy még ti is a megelőző egy hónapos stádiumban vagytok?
2010. márc. 22. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltattam rákszűrést, uh-ot, és a doki tanácsára folsavat szedek, ami amúgy sem árt egy babát nem tervezőnek sem, de ez a vitamin csökkenti az idegcsőelzáródási rendellenességeket!

Hétvégén kiderül sikrült-e.

2010. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, 2. válaszoló voltam.


Én már 29 hetes kismama vagyok és már nagyon várom a babám érkezését:)

Én igazából azért szedtem terhesvitamint, mert abban van elegendő folsav a baba számára. Amikor megtudod, hogy terhes vagy, már nagyon nagy fejlődési folyamaton ment keresztül a kis embrió. Tehát ezért jobb a terhesvitamin. De lehet, hogy elegendő egy sima multivitamin is.

Az elevit szedésében szoktak szünetet is hagyni, ha valaki sokáig nem esik teherbe, de ez se muszáj, hiszen attól nem lehet semmi bajod hosszú távon, mert az is csak egy multivatimn készítmény.

2010. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most megnéztem az elevit ás az actival összetevőit. elég hasonló csak az elevitben mindenből egy kicsit több van. ugyanakkor amennyi folsav van az activalban, az fedezi az ajánlott napi mennyiség 100%-át. úgyhogy azt hiszem jó lesz, míg be nem bizonyosodik a terhesség.
2010. márc. 22. 14:52
 8/10 A kérdező kommentje:

14:51 köszönöm


tudom, hogy ajánlják az elevitet. mégis nem akarok abba a hibába esni, hogy túlaggódok mindent. (mivel fogyasztói társadalom vagyunk és mert kihasználják a kismamák féltését, én egy kicsit a reklámot látom abban, hogy már 3 hónappal előtte szedje az ember.) de ez nem is lenne baj, ha csak ártani nem ártana. mert közben meg arról is vannak cikkek, hogy mit okoz a túl sok folsav... így döntse el az ember, hogy mit szabad és mit nem.


már most tiszta parázós kezdek lenni, pedig még nem is vagyok terhes.

2010. márc. 22. 14:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok!

Nekünk még sajnos nem jött össze a baba,még nem is próbálkoztunk csak a múlt hónapban,de sajnos megjött,de most hétvégén lesz peteérésem!

Én szedem már három hónapja a terhesvitamint és nem bánom,hogy szedem,mert amúgy nem szedtem soha semmit!Amióta szednem még egyet sem tüsszentettem,nem voltam beteg!Sokan egyébként úgy szedik a magzatvédő vitamint,hogy peteéréstől!Nem szedik egész hónapban!

Na igen az is jó vitamin,amit Te szedsz,de én inkább magzatvédőt szedek!Igazából úgy vagyok vele,hogy ha csak egy picit is segíthetek a babának ezzel,akkor szedem!

2010. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok!Csak elfelejtettem valamit!Igen ahogyan te írtad mi fogyasztói társadalom vagyunk és mindent olyan eszünk-iszunk-szedünk,amit a Tv ben látunk!Nos például itt az Elevit is!Én is rögtön azt mondtam a dokimnak,hogy az fogom szedni és Ő azt mondta,hogy attól,hogy reklámozzák nem az a legjobb!

Nos igen!Gondolkodjunk egy kicsit,attól,hogy nem reklámozzák vannak még nagyon jó és olcsó magzatvédő vitaminok!Én ne haragudjon meg senki aki Elevitet szed,ez az Én véleményem!Én Femibiont szedek,ok,drága,de nekem egy egészséges baba mindent megér....!!!

2010. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!