Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOsok emeltetek "magatoktól"...

PCOsok emeltetek "magatoktól" a metformin adagotokon? Mennyit, miért, következmény?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bocs nem a kérdésedre válaszolok, hanem belekérdeznék. Én is PCOS vagyok és nekem nem csinálnak semmit. Se gyógyszer se semmi. Pedig már ugye lassan 3 éve próbálkozunk. Szerinted??? De szerintem magadtól ne emelj az adagon!!!
2010. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én a rendszertelen mensi miatt elmentem nődokihoz, hüvelyi uh-n látta a pco-t, meg túlsúly stb. kérdezte szeretnénk-e gyereket, és kiírta a metformint.

melyik megyében laksz? szerintem keress másik nőgyógyászt.

ciklusod, hogy áll, nekem már "csak" 41 napos, előtte 70-80...

2010. márc. 22. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a gyógyszer nagyon nagy hatással van az anyagcserére, semmi esetre se emelgess önkényesen, fontos az állandó, rendszeres orvosi ellenőrzés!! Kedves első válaszoló, én is pco-s vagyok, és hidd el, magától nem lesz ebből csoda. Kezelni kell, ezért ha a dokid 3 éve nem képes segíteni, keress másikat gyorsan! Endokrinologust is! Magától a lehető legkevesebb az esélye a sikernek! - a magas vetélési arányról nem is beszélve. Ha nem segítenek, magadon kell segítened és menni előre, keresni a megoldást. Ilyen az egészségügy...
2010. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Somogy megyében lakom és most Baranyába járok nődokihoz az ottani endokinologus azt mondta nincs semmi baj a hormonjaimmal bár ezt kétlem. Sokat híztam és a PCO Október, november táján derült ki. De a ciklusom max 34 napos. Most az utóbbi időben 28 napos. Jah és magas volt a prolactinom erre bromot szedtem most az is jó. Aztán van peteérés a doki látta UH-n, talán ezért nem ad egyenlőre gyógyszert??

NEm tudom mitévő legyek...

2010. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnap volt egy hasonló kérdés!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Én vagyok, aki az endodoki mellett kardoskodik, a saját károm miatt. Ez nem kifejezetten nőgyógyászati betegség, hanem anyagcsere betegség, a ciszták, a ciklusgond a következménye! Endokrinológushoz kell menni, és ragaszkodni a 3 pontos terheléses inzulin vizsgálathoz! 0. 60. 120. percben.

És ne felejtsd, a google is a barátod, írd be a keresőbe a pco-t, rengeted infót fogsz találni!

2010. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, nekem a nődoki rögtön kiírta a 3 pontos vérvizsgálatot,( a háziorvosom csinálta) nincs vele semmi gond
2010. márc. 25. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!