Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi táppénzt kapok bruttó...

Mennyi táppénzt kapok bruttó 138. 000ft után?

Figyelt kérdés
2009 júnis 12-én jelentettek be a munkahelyemen és 2010 március 15-én írtak ki táppénzre.
2010. márc. 20. 17:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én senkivel nem akarok vitatkozni,és az se szeretném,hogy úgy tűnjön,hogy okoskodok,csak mivel -mint írtam- én is így jártam,segíteni szeretnék,hogy ne csalódj akkorát,mint én.

Aki azt írta,meglesz a 70ezred,annak igaza van,amennyiben ezt megelőzően, is be voltál jelentve hasonló összeggel.Mert ez az idő,amit ide leírtál,nem elég a jó táppénzhez.Én is érdeklődtem,miután megkaptam azt a fantasztikusan magas összeget,és ezt a választ kaptam a miért-re:

1.Mivel nincs folyamatos 2 év biztosítási jogviszonyod, ezért csak 50

%-os táppénzre vagy jogosult.

A táppénzt csak a 15 munkanap betegszabadság után jár.

2. A táppénz alapod a minimálbér 30-ad részének a 50 %.

Tehát a 73500/30= 2450 Ft/nap 50 %-a 1225,- Ft/nap,

3. Táppénzre csak annyi napra vagy jogosult amennyit dolgoztál.

Szóval kívánom,hogy neked ne így legyen,de ha mégis rád is ez vonatkozna,ne keseredj el!Remélem jól alakulnak a dolgaid! üdv. Ja még annyit,hogy milyen idős kismama vagy,meddig lennél táppénzen? És még egy jótanács,savra nekem nagyon bevált dr.Stomi pezsgő-,vagy rágótabletta,terheseknek is szabad!

2010. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem keseredek el,csak jó tudni,hogy mennyiből gazdálkodhatok.

Sokáig leszek táppénzen,mert még csak a 11.hétbe vagyok.

Köszönöm a tanácsot,kifogom próbálni!!!!:)

2010. márc. 22. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!