Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sárgatest hiánya esetében ti...

Sárgatest hiánya esetében ti milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés

Nektek mi az ami be jött? Mert én csak annyit tudok amit a doki mondott, hogy sárgatest pótlás kell és lesz pete éresem és meg fog vastagodni a méhnyalkahartyam is.

De azt sem mondta hogy mit fog fel írni! most meg kell várnom a menstruációm. És utána újra vissza kell menni hozzá.

Légyszíves írjátok meg mi az a sárgatest hormon és mit fog fel írni rá?


2015. nov. 15. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Senki? 😞 még mielőtt rosszra gondoltok,... Nem magamat akarom kezelni nem azért tettem fel a kérdést!

Komoly vizsgálatokat csinált a dokim mint Pl.. Àtjarhatosagi, endo műtét hormonsor 3 és 21 napi. Méh tükrözés.

Azért kérdeztem tőletek mert az én dokim nem bő beszédű régi módi, egy idősebb doktor úr, azt szokta mondani hogy mindent a maga idejében.

Én meg hát ugye kíváncsi vagyok, mert szeretnénk babát.

2015. nov. 15. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában Utrogestant írnak fel (vagy Duphastant). Lehet szájon át szedni, vagy hüvelygolyóként felhelyezni (utóbbi jobb, én a szájon át szedhetőtől egész nap szédültem és aludtam). Ezt az ovuláció után (általában a 16. ciklusnaptól) kell használni, általában a ciklus utolsó napjáig. Ha pozitív a teszt, akkor tovább kell használni a 12. hétig, ha negatív, akkor abba kell hagyni és megjön (ez akkor is megtörténhet, ha még használod, de jó esetben nem). Peteérésed ettől nem lesz, ez a méhnyálkahártyára hat, és segít a megtermékenyült petesejtnek beágyazódni, mert nem engedi ledobódni a méhnyálkahártyát, ezért szabad csak a ciklus 2. felében használni (az első felében használva gátolná a peteérést).
2015. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, így már értem, de ha szédülést okoz az utrogestan én nem tudom majd szedni a munkám miatt, akkor a dupastont fogom választani,vagy az is csinál szédülést?
2015. nov. 16. 07:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Utrogestant lehet hüvelygolyó formájában használni, annak nincs ilyen mellékhatása, mert máshogy szívódik fel (és jobban is hat) :)
2015. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!