Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Orvosom abbahagyatta velem a...

Orvosom abbahagyatta velem a Folsavat és a Rutascorbint. Szót fogadjak a dokinak?

Figyelt kérdés
A 17. hétben vagyok, 39 éves. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy a folsavat és a rutascorbint hagyjam abba. Az Elevitből szedjek minden másnap egyet, és Magneb6-ból 2x1-et. Elég ez szerintetek? Ti is abbahagynátok?
2008. szept. 10. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mi csak tervezzük a babát, de nekem a genetikus 2x1 folsavat ajánlott mivel az egyik génemmel problémám van.

A rutascorbitot nem ismerem.

2008. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a dokid azt mondta,akkor biztos már nem fontos szedned.Bízz benne,tudja mit csinál.Az Elevit meg a magne éppen elég.Az Elevitben is van folsav.Ha kétségeid vannak,kérdezz meg egy másik orvost is.Jó egészséget!29 hetes kismami
2008. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az Elevitben pont annyi a folsav amennyi kell. A 17. hétre pedig már lezárul minden olyan folyamat, amire a folsavat szedni kell, vagyis ami ellen, tehát nem értem miért szednél többet. Szerintem hallgass a dokidra.

A Rudascorbint mire szeded? Tudom, hogy van benne C vitamin és orrvérzésre (is) szedik, de neked miért kell?

2008. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szedtem Rutascorbint, mikor barnás folyásom kezdődött, 3*1-et, 2 hétig szedtem, de már leállította doki. A Folsavat ugynúgy napi 1* szedem. A Magne B6 ból, én 2*2 szedek, de ezt az orvosod dönti el. A Rutascorbin arra van,(persze nem csak terhességben adják) hogy a pici erek vérzékenységét csökkentse, és ezáltal ne induljon meg vetélés.

Szerintem ha az orvosod azt mondta, nyugodtan hagyd abba a szedését. Folsav van az Elevitben is, én úgy gondolom, hogy a 12. hétig azért szedem mindkettőt!

Nyugodt, boldog babavárást kívánok!

2008. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Perszehogy! Már nincs ra szukseged annyira, es az Elevitben van megfelelo mennyiseg!
2008. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Rutascobint még akkor irt fel a doki, amikor kiderült - kb. 4 hetesen - hogy terhes vagyok. Szerencsére eddig semmi probléma nem merült fel.

Kellemes babavásárt és könnyű szülést Mindenkinek!

2008. szept. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!