Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terméketlenség a csapvíz...

Terméketlenség a csapvíz miatt! Igaz, vagy csak "reklám" a víztisztítóberndezéshez?

Figyelt kérdés

Az úgynevezett ivóvízben lévő gyógyszermaradványokat, hormonokat és méreganyagokat naponta bejuttatjuk szervezetünkbe, s nemcsak akkor, amikor csapvizet iszunk, hanem teánkkal, kávénkkal, levesünkkel, a vízben kifőtt tésztával, rizzsel, vagy bármely más étellel, melyet víz hozzáadásával készítettünk. Ezek a mérgek, legyenek bár csekély koncentrációban jelen a vízben, hatást fejtenek ki a finom, érzékeny emberi szervezetben.


Maga az a tény, hogy a fogamzásgátlókban lévő ösztrogéneket a szervezet kiválasztja és így a hormonokat, melyek a fent említett módon az ivóvízbe újra bekerülnek, az egész népesség "issza", elég elrettentő. Ha gúnyosan fognánk fel a helyzetet, azt mondhatnánk, hogy a fogamzásgátlók hatásának megsokszorozásával állunk szemben: először is, a tabletta megzavarja a nő természetes szervi funkcióit és megakadályozza a terhességet, másodsorban pedig az ivóvízből a férfi szervezetébe jutva annak elnőiesedését idézi elő, amely terméketlenségéhez vezet.


A Süddeutsche Zeitung német lap a következőt írja "Gyógyszertár a csapban" című cikkében:

"a hormonokhoz hasonló anyagokkal végzett vizsgálatok tapasztalatai azt mutatják, hogy a gyógyszerek bizonyítható hatást fejtenek ki a kezelés során felírt töménységük alatt is, tehát hígabb koncentrációban. Ebből adódóan, bár a vízben található ösztrogén jellegű anyagok nem egyenértékűek a fogamzásgátló tabletta teljes hatásával, mégis ahhoz vezetnek, hogy a hím halak nőstényivé válnak, míg más állatoknál egyéb szaporodási problémát okoznak."


További elrettentő példáról is olvashatunk:


"a berlini csatornavízben extrém magas koncentrációban röntgen-kontrasztanyagokat találtak a kutatók. Időközben a csatornavízben talált gyógyszerek listája egyre csak bővül: bétablokkerek, fájdalomcsillapítók, nyugtatók, antibiotikumok, rák, asztma, epilepszia, és reuma ellenes szerek, stb A vízben feltárt szerek listája legjobban egy alapos gyógyszertári listához hasonlít.


Hessen németországi tartomány környezetvédelmi hivatalának egyik szakembere, Georg Berthold, az elmúlt 2 évben 77 talajvízgyűjtő mérőállomást vizsgált meg, melyek a Rajna-Majna vidéke ivóvízellátásának forrásai. Kevesebb, mint a próbák egyharmadát találta gyógyszer maradványoktól mentesnek, majdnem 40 %-ukban nyomokban, míg 30 %-ukban egyértelmű gyógyszerszennyezést fedezett fel. A legtöbbet a koleszterincsökkentő szerekből mutatott ki, de a vízpróbák jóval több, mint a felében fájdalomcsillapítókat is kimutatott.


Bertold kutatásának eredményeit így foglalta össze: "Az antibiotikumok jelenléte a felszíni vizekben nem kivételes jelenség, hanem az általános állapot."

forrás: [link]


2010. márc. 16. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék. már többször hallottam erről. de én sem tudom, hogy higgyek-e neki
2010. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is hallottam hasonlóról. Nevezetesen arról, hogy mi az összefüggés a fogamzásgátló tabletták és az elnőiesedő férfiak között. A fogamzásgátló tabit hormontartalma a vizelettel együtt a szennyvízbe ürül, idővel azonban visszakerül a vízháztartásba, és a terhes nő a csapvízzel együtt megissza. Ezek a női hormonok hatnak úgy a fiúmagzatra, hogy nőiesebbé válik.


Nem tudom, mi ebből az igazság.


Azt azonban nem hinném, hogy a csapvíztől egyenesen meddő lenne a nő. Településenként más-és más a csapvíz összetétele, attól függően, hogy mély vízrétegből, felszíni vizekből vagy hegyvidéki vízgyüjtőterületekről szerzik be. A terméketlenség mértékének ehhez kellene igazodnia, azaz területileg más-más eloszlásúnak kellene lennie. Amíg erről szóló statisztika nincs a víztisztitókat gyártó cég kezében, addig nem állíthatja ezt tényként.

2010. márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom. Én rengeteg csapvizet megittam már életem során, ugyanis ezt szeretem, de hál Isten a fogamzásommal nincs baj, 6-szor vagyok terhes (persze sajnos ez nem mind sikeres). Viszont az hogy koleszterincsökkentőket találtak a vizben az nekem nem jönne rosszul ugyanis 10 éve van ilyen problémám de eddig a viz úgy látszik nem segitett rajta. :-)
2010. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igaza van a kérdezőnek. De nem csak a hormonokkal van baj a csapvízbe hanem a klórral is ami köztudottan egy méreg. A víztisztítók megszűrik a klórt is és minden olyan dolgot ami nem való az ivóvizbe. Mindenkinek ajánlanám a víztisztítókat mert ha megnézed 1 liter ásványvíz kb 80 ft és 1 liter tisztított csapvíz 1 ft. Ha valakit érdekel ilyen lehetőség jelezze felém
2010. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is sok olyan cikket olvastam amik megerősítettek abban, hogy igenes szükséges a vízszűrő. Van egy vízműves ismerősünk is aki elmondta, hogy a magyar vízzel semmi baj nem lenne, mert a vízművektől szép tisztán kijön, de a magyar vezetékrendszerek annyira elavultak, hogy rengetek szennyeződés jut a szervezetbe ezáltal. Ezért mire hozzánk eljut, már egy nem tiszta vizet kapunk.Én nagyon szívesen elmondom a tapasztalataim a vízszűrünkről priviben, ha valakit érdekel=))
2010. júl. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Szerintem igen is fontosak a víztisztítók a mai világban. Mi is vásároltunk 2 hónapja és azt kell, hogy mondjam nagyon meg vagyunk elégedve vele.

[link]

2010. júl. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
22%
Ha érdekel, én víztisztítókkal foglalkozom, előnyeiről, és a készülék tulajdonságairól is tudok információt küldeni. Privát üzenetet írj!
2010. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!