Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csapvíz forralva és lehűtve...

Csapvíz forralva és lehűtve vagy babavizet iszik babátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én hetekig próbáltam minden egyes nap megszoktatni vele mindkettőt. Fintorgott, nem itta meg, kifolyt a szájából.

Aztán kipróbáltuk a bio édeskömény teát, most pedig a Hipp-es bio babateát iszuk. Ezeket legalább megissza :)

Szerintem ezek sem rosszak, bár én jobban szerettem volna először a vízhez szoktatni.

2011. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak amiatt ivott babavizet, mert nem okozott gondot anyagilag, és mert a forralgatás macerás.

Meg az az igazság, hogy mi magunk sem isszuk meg a csapvizet, ásványvizet szoktunk venni.

Kivéve néhány eset amikor odarohanok a csaphoz és gyorsan engedek egy pohár vizet.


De az tény,hogy a babavizet pofátlanul drágán adják! :-(

2011. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
babavizet, janát szoktam venni, nincs időm/energiám forralgatni.
2011. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
csapvíz, nem forralom. 10 hós.
2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Janat szoktam adni, mert undorító volt ahogy úszkált a sok vízkő a víz tetején miután lehűlt. Nem mertem volna megitatni a gyerekeimmel.
2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak csapviz forralva, hutve egy eves korig, utana forralas nelkul.

Babavizet egyszer ittak, mert utkozben elfogyott es beugrottam a boltba.

Nalunk jo a vizminoseg, van, ahol nem. Pl sogornomnel furt kut van, o babavizet ad.


Viszont azt most hirtelen nem ertem, hogy mi hosszadalmas/bonyolult a vizforralasban?

Nem kotekedes, csak erdekel, hogy ki hogyan csinalja.

En napjaban 1-2 alkalommal teleengedtem a vizforralot, nem csuktam le a tetejet teljesen (ha lecsukom, akkor kb csak fel percig forral, ha nyitva marad, hogy a valamennyi goz kimehessen, akkor nem kapcsol ki magatol). Hagytam benne forrni a vizet, majd kikapcsoltam. Kancsoba/uvegbe ontottem es kesz.

2011. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nézd meg az ásványi anyag tartalmat a jana babvízen és rájössz h semmivel sem másabb mint mondjuk az óbudai gyémánt vagy a nestlé aqvarell :-/


de nekem bevált a fonyódi forrásvíz is

szerintem mindegy milyen ásványvíz csak ne legyen benne eszement sok ásványi anyag és bubi mentes legyen


ha már babavíz....

2011. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ava87 ***** válasza:
Amíg baba volt, addig forralt és hűtött csapvíz volt. Amióta már nem baba, azóta meg sima csapvíz, mindig is azt ittuk itthon, mióta az eszemet tudom :)
2011. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csapvíz forralva és lehűtve. Védőnő is mondta, hogy nem kell a drága babavíz, szerencsére a pici meg is issza :) Próbáltunk baba teát, de az kifolyik a szájából, nem hajlandó lenyelni, úgyhogy azzal már nem is kísérletezünk.
2011. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az első gyerkőcömnél a tápszerhez forraltam a vizet(9hónapos korától itta),majd mikor áttért a tejre,onnantól szentkirályi vizet iszik,meg csapvizet.Mikor hogy.A kicsi(lassan 14hónapos)ő is 9hónapos kora óta iszik tápszert,és neki még csak nem is forralom a vizet,sőt,szobahőmérsékleten issza a szentkirályit.Amikor épp nincs itthon,akkor sima csapvizet kap.

Amúgy mi is szentkirályit iszunk(vagy én Laica szűrt csapvizet)

2011. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!