Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas a szoptató hormonom,...

Magas a szoptató hormonom, azért így írom, mert nem ugrik be a neve. Norcolutot kaptam rá. Ettől még a peteérésem rendben van igaz?

Figyelt kérdés
Kicsit összeszedem a gondolataimat,mert kérdésben annyira nem átlátható a történetem. 15 éves koromban elkezdtem mentsruálni, de csak 3-4 havonta jött meg. Azután 16évesen gyógyszert szedtem 3 évig, ez rendesen időben meghozta a mensesem. a 3 év alatt fél éves szünetet tartottam a gyógyszerrel,ezalatt 1x menstruáltam. Október 1.-jén még megjött, majd most február közepén megint. Vagyis 4 és fél hónapra az előzőre,ugyanis szeptember közepén abbahagytam a gyógyszert. Még decemberben elmentem nőgyógyászhoz,aki vérvételre küldött,ami jan.4.-én volt. Az eredményem csak január végére érkezett meg, időpontot pedig febr.10.-ére kaptam,amikor aztmondta az orvos,hogy magas ez a szoptató hormonom. Felírta a norcolutot, de mire kiváltottam volna, febr.13.-án megjött. Most márc.15.-e van, ergo 2 napja meg kellett volna jönnie. Nem tudom,hogy mire is vártam, de csak ma kezdtem el szedni a norcolutot. A kérdésemet csak most teszem fel igazán,hogy ugye amikor 4 hónapig nem volt mensesem,akkor peteérésem sem. De azzal,hogy megjött febr.13.-án,lett peteérésem igaz?Szóval ha a hormonom magas,attól még a peteérésemmel nincs gond ugye? Nagyon szeretnék kisbabát, kedden tesztelek is. Van esélyem? Ennyi kimaradás után?
2010. márc. 15. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Prolaktinnak hívjűk azt a hormont.


"15 éves koromban elkezdtem mentsruálni, de csak 3-4 havonta jött meg.Azután 16évesen gyógyszert szedtem.." Öreg hiba volt még az előtt elkezdeni, hogy magától beállt volna a menszeszed rendszeresre. A fogigátló nem tette rendbe a ciklusodat, csak elfedte azáltal, hogy mesterségesen csinált neked ciklust. Amint abbahagytad a fogigátlót, megint előjött az a probléma, amit még 15 évesen kezelni kellett volna. :-(


Az a rossz hírem van, hogy a menstruáció, főleg az ilyen ritka menstruáció nem jelenti feltétlenül azt, hogy biztosan van peteérésed. A méhnyálkahártya vérzés kíséretében leválhat peteérés nélkül is, egyszerűen a saját "súlya" alatt, ha máér eléggé megvastagodott.


A magas prolaktin tényleg gátolja a peteérést. De hogy erre miért Norcolutot írt fel Bromocriptin helyett, azt fel nem foghatom. Ha ez az orvos ugyanaz volt, aki 15 évesen "kezelt", akkor én a helyedben sürgősen otthagynám, és keresnék egy másikat.

2010. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez egy új doki volt, mert a régi orvosom nyugdíjba ment:(

De ha nem áll be,márpedig nem fog, akkor új doki, másik város..

2010. márc. 15. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is 16 évesen kezdtem el a gyógyszert mert nekem sem volt rendszeres. Gyermek nőgyógyász írta fel aztán szedtem 7 évig. Átkózom a dokit aki fel írta mert most miatta szívok. Anyukám nem akarta de a doki erőskődőt hogy igen is kell mert csak rendben tarja és a nem várt terhességtől is megvéd. Ha nem szedtem nem volt mensim. Most meg nem tudok teherbe esni vagy ha sikerül el is megy. Nekem azt mondta a dokim hogy egy kis rásegítéssel lehet babám attól.

2010. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Senkit nem szeretnék riogatni, de ez a hónapokig nem jön meg, csak fog. gátlóval jön meg eléggé pcos gyanús...

Sajnos nekem is hasonlóak a tüneteim, engem is minden orvos elintézett a gyógyszerrel és azzal, ha majd gyereket szeretne rákészülünk. Verem a fejem a falba, hogy miért hagytam annyiban, mert csak most derült ki a pcos és az inzulinprobléma... Ezekről a betegségekről, illetve ok-okozati összefüggésről sejtelmem sem volt.

Nemcsak nőgyógyászt, hanem egy endokrinológus belgyógyászt is érdemes felkeresni. Az a tapasztalatom, hogy a nőgyógyok csak a pco-ra koncentrálnak, a kiváltó anyagcsere betegségre nem.

2010. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lemaradt: tisztelet a kivételnek!
2010. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
15 évesen még anyukám nem törődött velem, nekem meg nem volt ennyi eszem... les.zart engem, a mai napig...Ő adta a fog.gátlót is, nem orvos írta fel... amit ő szedett,azt szedtem én is... ha újra váltott,akkor nekem is mást kellett szednem... Ez így 15 évesen megfelelt, de most....???? Ma már több eszem van és rájöttem hogy elég nagy gáz van és magamtól járok orvosról orvosra...
2010. márc. 16. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!