Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma derült ki hogy PCOS-m van....

Ma derült ki hogy PCOS-m van. Hogy lehet kezelni? Mennyi esélyem van a babára? Hogy lehet gyógyitani?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan derült ki?

a választ előre is köszi

2008. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezelni? A dokid mit mondott? Én lefogytam pár kilót és azóta nincs. Nehezebb teherbe esni így mert több tüsző érik de nem mindegyikben van érett petesejt. Lehet babád, az enyém már 3 éves. Egyébként nem olyan nagy baj ez, ha megvan a baba, akkor már nem lesz ilyen érdekes dolog ez. Sok sikert!
2008. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az orvosok a Clostilbegyt-et szokták felírni, benne is van a betegtájékoztatójában, hogy pcos-re adható. Ez stimulálja a petefészket, lesz érett tüsző, amit aztán, ha szükséges, meg lehet repeszteni injectio-val.

Szoktak nézni inzulin-szintet is, mert ha az is van valakinek, annak -orvosa válogatja alapon, sajnos, szóval, keresni kell, addig kell menni, míg valaki fel nem írja...-metformin tartalmú tabit szoktak adni, amit a cukorbetegnek találtak ki elsősorban, ez 3-6 hónap alatt fejti ki a hatását, a túlsúlyos, annak a kilók is mennek le tőle, és ha az inzulinszint beállt, akkor akár spontán, akár clostillal, de könnyebben sikerül a peteérés, na meg a baba!

a www.pco-szindroma.hu -n sokat olvashatsz, szinte minden kérdésedre választ kapsz!

Keress jó szakembert, és akkor tünetmentessé lehet tenni!

Arról nem is beszélve, hogy vannak, akiknek orvosi segítség nélkül, spontán fogant meg a baba!

2008. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ket eve derult ki, hogy pcom van (elmentem endokrinologushoz ugy, elso valaszadónak).

diane fogamazasgatlot akartak felirni, sokan, de ne engedd!! az csak tunetmentesit.

a sokadik orvos aztan irt fel merkformint, amit cukorbetegek szednek, de elmulasztotta, egy evig szedtem!!

(es meg abban az evben leadtam 20 kilot, es masik huszat a kovetkezoben)

Nekem mindig rendszeres volt a menzim, ez a resze nem valtozott, a nodokim irt fel mastodynont, ami még jobban rendbetett ott lennt, aztan mivel turelmetlen voltam, clostit.

az elso clostira osszejott a baba


szerintem baba project ugyeben konzultalj a nogyogyaszoddal, viszont pco ugyeben endokrinologussal jo, olyan aki nem fogamzasgatlot ir fel ra (mekkora huyeseg mar!)


A masik, amit lehet tenni, hogy a nogyogyasz "kirobbantja" onnan lenntrol a dolgokat, és akkor probalkozas (ezt ket eve ajanlotta az akkori nodoki, nekem nagyon nem volt szimpi - se a nodoki, se a megoldas, se pedig az, hogy o is dianet akart felirni)


Remelem segitettem

2008. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
ja, es megvalami, az elozo valaszado vagyok, szoval az elottem levo valaszadonak csak annyi, hogy nem tunetmentesiteni kell, hanem gyogyitani szerintem
2008. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy derült ki hogy elmentem nőgyógyászhoz (most váltottam-még szerencse) és az ultrahangon vette észre. Majd mennem kell a laborba, csomó dolgot fognak nézni. A dokim azt mondta hogy 2 lehetőség szerint lehet kezelni: ha akarok teherbeesni (gondolom ez a Closti) vagy ha nem akarok még-erre mondta a diana35-öt. Nem vagyok meghízva, az volt a fura hogy a terhességi tesztem + lett és a menzim helyett is csak barnázgatás volt. Azért mentem el a dokihoz hogy nézze meg ott-e a baba. Hát helyette ez lett. :(

2008. szept. 10. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézzél mégegy tesztet, hátha doki a petefészekre koncentrált és nem vette észre a babát. Hallottunk már ilyesmit!!!!!
2008. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 2009.okt. 1-jén megszületett a kislányom! Gondoltam megosztom veletek hogy sikerüüült!!!!
2009. nov. 30. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok!:)

Mien kezelést kaptál?:

2009. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Clostit kaptam, 1 hónapig szedtem és a következő ciklusban megfogant a kislányom!


Tehát fel a fejjel mindenkinek mert nem lehetetlen! Gondoltam azért is rakom ki a kérdést, hogy egy kis reményt adjak azoknak, akiknek PCO-juk van és annyira el vannak keseredve mint én voltam 1 éve.

2009. dec. 11. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!