Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jelenleg gyeden vagyok a...

Jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal. Ha most újra szülnék, a második gyerekre is gyedet kapnék? Ha igen mennyit? A bruttóm 104,200. -

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A második gyerekre elöször tgyást kapsz,de csak akkor ha lemondtad a nagyobbikrol a gyedet.A kettö együtt nem jár.Tehát vagy továbbra is gyed a nagyra vagy tgyás a kicsire.
2010. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tudtommal csak gyest fogsz kapni, legalábbis a barátnőm így kapta, meg is lepődött, hogy csöndesen ilyen intézkedéseket visznek keresztül.
2010. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor neki valamit nagyon elnéztek.:(Ha gyed alatt születik a 2.baba akkor tgyás jár neki,nem gyes!Nézzen utána.
2010. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.És ha a nagy után lemondok a gyedről,akkor utána már nem kapok semmit?Esetleg gyest?
2010. márc. 11. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem decemberben töltötte a nagyobbik lányom a 2 évet, addig kaptam rá a gyedet br. 100.100,- és dec 15-én megszületett a másik lányom is, így a nagyobbra már nem kapok semmit a csp-n kívül, csak az emelt csp-t kettőjükre és a pici után a tgyást kaptam most meg a gyedet. Anno itt tettem fel a kérdést, hogy a nagyobbik lányomra miért nem kapok gyest és elég furcsán reagáltak az anyukák. nagyon bántó volt, pedig szerintem nagyon igazságtalan. Mert pl. az ikrek után dupla jár mindenből, pedig ők is két különböző gyerek. Persze nem tőlük sajnálom, gondolom, hogy amúgy is nehéz ikreket nevelni.
2010. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de ha a nagyobbik még nem tölti be a második évét?

ezt én is hallottam,hogy az ikrek duplán kapják.és egyetértek veled,hogy akkor annak is duplát kéne,akinek két kicsije van,de nem ikrek

2010. márc. 12. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha folyamatos a munkaviszony (nem szűnik meg a munkahely) akkor a gyed ugyanúgy jár, mint az első gyerekre, függetlenül attól, hogy a nagyobbra gyed-et, vagy gyes-t kapsz. Ugyanúgy jár a tgyás is.

A bruttód ismeretében ki tudod számolni, mennyi jár:

[link]

Igen sajnos csak egy ellátás jár, ha a kicsire bármelyiket igényled, akkor a nagyra csak csp-t fogsz kapni:(

ҝ

2010. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja, és nem akarok hülyeséget írni, de ikrek után 6évog jár a gyes
2010. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!