Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is voltatok úgy vele, hogy...

Ti is voltatok úgy vele, hogy akartátok a babát, de amikor pozitív lett a teszt akkor megijedtetek?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja próbálkozunk, de eddig semmi siker. Ma már nem bírtam magammal, és teszteltem. Negatívnak tűnik, de nagyon féltem, amikor teszteltem. Eszembe jutott hogy "Jézusom, mi van ha terhes vagyok? Mit fogunk csinálni akkor?" Nem mintha nem beszéltük volna át az egészet ezerszer, de akkor is féltem. Szerintetek ez azt jelenti, hogy rossz anya leszek? Miért érzek így? Félek, hogy ha végre pozitív lesz a tesztem, nem fogok tudni örülni a babának... Úgy érzem, máris megbuktam anyaságból.
2015. aug. 18. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan már!

Teljesen normális reakció. Pont arra utal hogy átlátod, hogy nem lesz könnyű menet. Nem lesz minden rózsaszín attól hogy X ideje ez minden vágyad.


Nekem is az volt az első gondolatom, hogy segítség és még most is elkap az érzés 38 hetesen, hiába tervezett, akart, várt baba. Egyszerűen félek az ismeretlentől.

2015. aug. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az első gyerek második hónapban, a második első hónapban jött össze.

A családomban női ágon nagyon nehezen jöttek össze a babák, ezért az elsőnél nagyon meglepődtem, amikor pozitív lett a teszt, és igen, meg is ijedtem. Ez teljesen normális, hiszen megváltozik az életed örökre, soha nem lesz olyan, mint régen. Jobb lesz, sokkal jobb. Igen, nehezebb is.

A második babánál meg sem mertem nézni a tesztet, a férjemnek mondtam, hogy nézze meg. Megkérdezte: "Két csík van rajta, az mit jelent?" Csak annyit tudtam válaszolni, hogy "Basszus!" :D

Egyébként terveztük mindkettőt, és az első sokk után (max 1 nap) nagyon örültünk nekik. Ők az életem értelmei, ma már 2 és 4 éves nagyfiúk. :)

2015. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, kezem-lábam remegett, mikor pozitív lett a teszt.

:)

Pedig tudatosan terveztük, mégis megijedtem, hogy akkor mi lesz, hogyan tovább...és még 1000 kérdés a fejemben. Kellett pár óra, mire kitisztult a fejem...na onnantól már csak vigyorogtam, főleg a dokis vizsgálat után, aki megerősítette.

2015. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi mind a 3 gyereket terveztük...minden pozitív tesztnél sírógörcsöt kaptam,kezem lábam remegett..azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány. :D Annyi minden cikázik olyankor az emberben... biztos jól döntöttek-e,minden rendben lesz-e,jönnek a vizsgálatok... a kórházi napok,hová teszem a már meglévőket stb... :D aztán persze lecsitulok,és megy minden a maga útján. :)
2015. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egy pozi tesztnél mindenki előtt "lepereg az élete" :)
2015. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:D
2015. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!