Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki leírná nekem az inszemi...

Valaki leírná nekem az inszemináció menetét pontosan? Onnan, hogy megjött a mensi, az uh-on, vérvételen, szurikon, orvoshoz menéseken át egészen át a pozitív tesztig vagy új mensiig?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok idő leírni... Köszönöm előre is!
2010. márc. 4. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

KAÁLIs vagyok.

Menzi 3. napjától napi 2x clostibegyit tablettát kellett szedni.

10-12 nap körül bemenni ultrahangra,(én délelőtt mentem), megnézte a doki, hogy mennyi pete ért meg. Megmondta, hogy hányadik napon jöhetünk inszemre.(ált.14.15.16. nap körül)

Inszem előtt 36 órával be kellett adni egy tüszőrepesztő hasbaszurit magamnak, de be is lehet menni, hogy ott beadják.

Inszem napján 8 órára ment a férjem leadni a cuccot.10-re mentem én, de elég sokat kellett várni. dél körül kerültem csak sorra. Az inszem maga annyi kb. mint egy rákszűrés, pár perc, kicsit kellemetlen, de ki lehet bírni.

Utána 20 percet ott fektettek, majd a saját lábamon hazamentem. Sőt, bementem du. dolgozni.

Innen estétől napi 3x1 utrogestan hüvelykapszulát kellett használni.

Az inszemtől számított 14. napon tesztelni kell, és ha pozi, hívni a dokit, és pár hét múlva terhes UH. Nekem nem sikerült. Ilyenkor abba kell hagyni az utrogestant, és két napon belül megjön a menzi.

Ha bármi kérdésed van még, szólj!

Sok sikert!

2010. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt (Forgács intézet), hogy megjött a mensi, rá két napra Clostilbegyt kellett szednem naponta 2, 5 napig, aztán szünet, 12 napon UH, majd még aznap 2 tüszőrepesztő szuri, és a 15 napon inszem. Azóta várok türelemmel. :-) Amúgy ez már a második inszemem, az elsőből egy ma már 20 hónapos gyönyörű kisfiú lett. :-)
2010. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10.06-os vagyok. Azt elfelejtettem odaírni, hogy inszem után DUPHASTOnt kellett szednem, vagyis kell, ameddig megjön a mensim, vagy ha megfogan a baba, akkor a 12-ik hétig. Maga az inszem tényleg nem fájdalmas, még csak nem is kellemetlen (nekem legalábbis nem volt az egyszer sem). Kis görcsölgetés volt utána, de nem vészes.
2010. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy igy közbekérdezek de kb mennyibe kerül ez az egész procedúra??
2010. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az utolsó kérdés engem is foglalkoztat... Akinek van tapasztalata, írjon még!
2010. márc. 4. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kétszer voltam eddig, 30 ezer volt egy inszem plusz a gyógyszerek, szuri (Closty, Choragon (nem biztos, hogy így írják), Utrogestan, ezek így együtt kb 13-15 ezer).

Összesen tehát kb. 45 ezer.

De ha nem magándokihoz mész akkor támogatja a TB, csak a gyógyszert kell fizetned. Mi bejelentkeztünk a BMC-be, a köv. inszem ott lesz és az már TB-s.

2010. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!