Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészek cisztám van így...

Petefészek cisztám van így lehetek most terhes? Nem vetélnék el ha sikerülne?

Figyelt kérdés
Petefészek cisztám van bal oldalt 55X65mm es babát szeretnénk ettől lehet baba? ha öszejön a ciszta miatt nem menne el? nem akarnak megműteni mert kis esély van a felszívódásra
2008. aug. 30. 16:30
 1/2 anonim válasza:

"Tisztelt Doktor Úr!


A mai napon 7 hetes terhességet állapítottak meg nálam, de két héttel ezelőtt volt egy alhasi görcsöm, amivel be is mentem a kórházba. Ott egy 3 cm átmérőjű cisztát állapítottak meg a bal petefészkemben.


Az orvos azt mondta, hogy két hét múlva menjek vissza, és megnézzük, mi történik ezzel a cisztával. Őszerinte ennek fel kell szívódnia. Két hét elteltével - ma - vissza is mentem, de eléggé idegesen, mert 4 nappal ezelőtt enyhe vérzés kezdődött nálam, ami az elmúlt napokban hol jelentkezett, hol nem.


A kinyomtatott ultrahangképen a pici babámtól nem messze ott virít egy 3 cm-es ciszta is. Kérdésem a következő: mekkora esélye van az én pici babámnak az életben maradásra egy ekkora ciszta mellett?


Üdvözlettel: Sz.


Kedves Sz!


Egy ilyen ciszta ebben a korban normális jelenség, egyáltalán nem befolyásolja a magzat életkilátásait. Ezek általában a terhességgel összefüggő hormontermelő ciszták, a terhesség alatt általában elmúlnak. Eközben az általuk termel hormon (progeszteron) szintje átmenetileg csökkenhet, ez vezethet kisebb vérzéshez, de a terhességet általában ez sem veszélyezteti. Ha megkérdezi, orvosa is biztosan megnyugtatta volna.


Üdvözlettel: dr. Csákány"


WWW.BABAZO.HU

2008. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2008. aug. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!