Teherbe eshetek úgy h kiszakadt a gumi és a barátom anya ápoló nő és azt csináltuk h ecetes vizet fecskend esztünk a. ba. és adott fogamzás gátlót is?
Bárhogy nézem, ez nem eseményutáni. Nem tudom, hogy az anyósjelölted miért nevezte ki magát önjelölt orvossá! Inkább maradjon a szakmájában, ha ahhoz egyáltalán ért! Ha 72 órán belül vagy, akkor keres fel egy nőgyógyászati ügyeletet, mert aműgy terhes lehetsz!
Rigevidon 21 + 7 drazsé
Hatóanyag: 0.03 mg etinilösztradiol, 0.15 mg levonorgesztrel drazsénként.
Ferridon drazsé: 76.05 mg vas (II)-fumarát.
Segédanyagok:
Rigevidon drazsé:
Mag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, kukoricakeményítő, laktóz-monohidrát (33,0 mg).
Bevonat: karmellóz-nátrium, povidon, makrogol 6000, kopovidon, titán-dioxid (E171), kalcium-karbonát, szacharóz, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, talkum.
Ferridon drazsé:
Mag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, kroszkarmellóz-nátrium, magnézium-sztearát, burgonyakeményítő, povidon, talkum, kukoricakeményítő, laktóz-monohidrát (24,55 mg).
Bevonat: karmellóz-nátrium, povidon, vörös vas-oxid (E172), vízmentes kolloid szilícium-dioxid, makrogol 6000, kopovidon, titán-dioxid (E171), kálcium-karbonát, talkum, szacharóz.
Küllem: Drazsé: kerek, fehér, fényes, domború felületű cukor bevonattal ellátott tabletta.
Ferridon (placebo) drazsé: kerek, vörösesbarna színű, fényes, domború felületű, cukorbevonattal ellátott tabletta.
Csomagolás: 21db Rigevidon drazsé + 7 db Ferridon drazsé PVC/PVDC//Al bliszterben.
1 bliszter faltkartonban (21 + 7 drazsé). 3 bliszter (3 x 21 + 7 drazsé).
Gyártó és a forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Richter Gedeon Rt., Budapest X., Gyömrői út 19-21.
1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A RIGEVIDON 21 + 7 DRAZSÉ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
Az Rigevidon 21+7 drazsé ú.n. kisdózisú hormonális fogamzásgátló gyógyszerkészítmény, amely női szexuálhormonokat tartalmaz.
Hatását a peteérés megakadályozásával fejti ki.
Kizárólag orvosi utasításra és rendszeres orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható.
2. TUDNIVALÓK A RIGEVIDON 21 + 7 DRAZSÉ SZEDÉSE ELŐTT
A készítmény alkalmazása előtt általános orvosi vizsgálatot és nőgyógyászati vizsgálatot kell végezni, a kockázatot jelentő betegségek ill. a terhesség kizárása céljából.
Ne alkalmazza a készítményt:
A gyógyszer nem szedhető terhességben, súlyos májbetegségben, zsíranyagcsere zavarokban, súlyos magasvérnyomásban, súlyos cukorbetegségben, ismeretlen eredetű hüvelyvérzésben szenved, korábban előforduló terhességi sárgaság vagy terhességi herpesz, fennálló vagy korábban előforduló:
- súlyos szívbetegségek,
- epehólyag betegségek,
- trombózisos (vérrög képződése az erekben) megbetegedések, ill. ezekre való hajlam,
- májdaganat,
- rosszindulatú emlő- vagy méhdaganat esetén.
A Rigevidon 21+7 drazsé fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:
- cukorbetegség, magasvérnyomás, vénagyulladás, visszeres megbetegedések, epilepszia, vitustánc és jóindulatú méhdaganat esetén.
A felsorolt, ill. egyéb meglévő betegségéről az orvost tájékoztatni kell a gyógyszer szedésének megkezdése előtt.
Szoptatás idején a hormonális fogamzásgátló gyógyszer tejelválasztást csökkentő hatása miatt csak az orvos tudtával alkalmazható.
Fertőző májgyulladás lezajlása után 6 hónapig nem szedhető hormonális fogamzásgátló gyógyszer.
A hormonális fogamzásgátló gyógyszert szedők között megnövekedhet egyes betegségek (pl. thromboembóliás megbetegedések, szívinfarktus, agyvérzés) előfordulásának valószínűsége. Ez a kockázat magasabb a kor előrehaladtával (35 éves kor felett), de főként dohányzók esetében. Ezért 35 év feletti nőknek javasolt a dohányzás teljes elhagyása.
A gyógyszer szedését azonnal abba kell hagyni, és orvoshoz kell fordulni:
- Terhesség gyanúja,
- Először fellépő vagy súlyosbodó migrén jellegű vagy szokatlanul erős fejfájás,
- Látászavarok vagy érzéskiesések,
- Szokatlanul erős lábfájás,
- Fájdalom és szorító érzés a mellkasban,
- Sárgaság és az egész testre kiterjedő viszketés,
- Vérnyomás emelkedés,
- Görcsroham esetén,
- Tervezett műtét előtt 4 héttel, hosszantartó ágyban fekvés esetén (pl. balesetek után).
Nemi hormonok tartós szedése során ritkán jóindulatú, igen ritkán rosszindulatú májdaganatok előfordulását észlelték, melyek egyes esetekben életveszélyes hasűri vérzést okoztak. Ha a felső hasi területen szokatlanul erős, nem múló fájdalmak jelentkeznek, azonnal orvoshoz kell fordulni.
A barna drazsék hormont nem tartalmaznak. A készítmény szedésének folyamatosságát vannak hivatva biztosítani. Vasat tartalmaznak és ezt egyéb vastartalmú készítmények szedésekor figyelembe kell venni.
Fontos figyelmeztetés a készítmény összetevőiről:
Laktóz intoleranciában (tejcukor érzékenységben) figyelembe kell venni, hogy a készítmény 33,0 mg, a feridon drazsé 24,55 mg laktózt (tejcukrot) tartalmaz drazsénként.
Egyéb gyógyszerek alkalmazása:
Néhány gyógyszer (epilepszia elleni készítmények, antibiotikumok, nyugtatók) csökkenthetik a Rigevidon 21+7 drazsé hatását. Ha Ön cukorbeteg, több inzulinra vagy antidiabetikumra lehet szüksége.
A jelenleg, illetve közelmúltban szedett receptköteles vagy recept nélkül kiváltható gyógyszereiről tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre
Nem történt vizsgálat arra vonatkozóan, hogy a Rigevidon 21+7 drazsé befolyásolja-e a gépjárművezetést és a gépek üzemeltetéséhez szükséges képességet.
3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A RIGEVIDON 21 + 7 DRAZSÉT?
Az orvos által előírt adagban, módon és ideig szabad alkalmazni.
Naponta 1 drazsé, lehetőleg mindig azonos időpontban.
Ha az előző ciklusban nem szedett fogamzásgátlót, akkor a drazsé szedését - ha az orvos ezt másképpen nem rendeli - a menstruáció 1. napján kell elkezdeni és 21 napon át folytatni. Ezután 7 napon át napi 1 barna színű drazsét kell bevenni, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik.
A következő 21 fehér drazsé szedését folytatólagosan, szünet közbeiktatása nélkül kell elkezdeni, majd ismét 7 barna színű drazsé bevételével fejeződik be a ciklus. Az egyes ciklusok kezdete így mindig a hét azonos napjára esik.
Ha az előző ciklusban szedett fogamzásgátlót, és a szelvény 21 tablettát tartalmazott, akkor a 7 napos szünet utáni 8. napon kell elkezdeni a drazsé szedését. A különböző színű drazsék összetétele eltérő. Ezért a drazsé szedésének kezdetét és a helyes szedési sorrendet - először a 21 fehér, majd a 7 barna színű drazsé - számozás és nyilak jelzik a csomagoláson.
A megfelelő hatás eléréséhez szükséges a szedési sorrend pontos betartása!
Hányás, hasmenés esetén a tabletta szedése mellett egyéb (nem hormonális) fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.
Ezek a szabályok nem vonatkoznak a barna színű drazsék bevételének elmaradására, mert ezek a drazsék hormont nem tartalmaznak.
Köztivérzés jelentkezése esetén a szedést folytatni kell, ez a vérzés többnyire magától elmúlik. Amennyiben a vérzés nem szűnik vagy ismétlődik, orvoshoz kell fordulni. Ha a 7 barna színű drazsé szedésének ideje alatt nem jelentkezik vérzés, a terhességet ki kell zárni.
Szülést vagy vetélést követően az orvos utasítása szerint, de legkorábban a második menstruáció jelentkezésének 1. napján ajánlott a tabletta szedését elkezdeni.
Amennyiben orvosi okokból a fogamzásgátlás még korábbi megkezdése indokolt, akkor a tabletta szedését az első menstruáció 1. napján kell elkezdeni, de az első 2 héten még egyéb (nem hormonális) fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.
Ha túl sok drazsét vett be (túladagolás tünetei):
Ha az előírtnál több Rigevidon 21+7drazsét alkalmazott, azonnal forduljon orvosához.
Nem észleltek súlyos tüneteket nagy dózisú orális fogamzásgátlók bevétele után gyermekeknél.
A túladagolás hányingert és nőknél megvonásos vérzést okozhat. Túladagolás esetén tüneti kezelés szükséges.
Ha elfelejtette bevenni a drazsét:
Ha a drazsé bevétele elmarad a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolni kell. Ebben az esetben nincs szükség kiegészítő fogamzásgátlásra. A többi drazsé bevétele a szokott időben történjen. Ha a késedelem a 12 órát meghaladja, az utolsó elfelejtett drazsé bevételével - a korábbi elfelejtett drazsék kihagyásával - kell folytatni a szokásos adagolást. Ebben az esetben egyéb, kiegészítő fogamzásgátlás (nem hormonális) szükséges a következő 7 napban.
4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszernek, a Rigevidon 21+7drazsénak is lehetnek mellékhatásai.
A gyógyszer szedése során ritkán hányinger, hányás, fejfájás, mellfeszülés, testsúlyváltozások, lehangoltság, májfoltok, kontaktlencse viselési panaszok, köztivérzések, vérnyomás emelkedés, vércukorszint-emelkedés, bőrkiütés, vérrögképződéssel járó (trombózis) megbetegedések, máj- és epebetegségek, szokatlan fáradtság, hasmenés fordulhatnak elő.
A felsorolt tünetek és panaszok előfordulásáról tájékoztassa kezelőorvosát.
5. TÁROLÁS
30°C alatt, az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
OGYI-T-6052/01 (21 + 7 db drazsé)
OGYI-T-6052/02 (3 x 21 + 7 db drazsé)
Betegtájékoztató OGYI eng.száma: 10 399/55/2003
Forrás: Vademex gyógyszeradatbázis
A 3. válaszoló vagyok...
A spermium másodpercek alatt elérheti a petét, úgyhogy az ecetes vízzel semmit sem értetek. Nincs más, minthogy vársz a mesnidig és ha késik, vagy más lesz a megszokottnál, akkor csinálsz tesztet. Nem érdemes holnap dokihoz rohangálni, mivel még ő sem látna semmit, csak megmondaná, hogy várnod kell. Sajna csak reménykedhetsz ezek után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!