Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő kell a spermának...

Mennyi idő kell a spermának szex után, hogy feljusson a petevezetékbe, hogy megtermékenyítse a petesejtet? És meddig életképes egy petesejt?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy reggel történik meg a tüszőrepedés és aznap este vagyunk együtt, akkor lehet még esély? Mindenki azt írja, hogy előtte jobb együtt lenni tudom, de csak így tudnánk.
2010. febr. 19. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A spermiumok 2 óra alatt érik el a petesejtet.A petesejt 2 napig "él" ez alatt kell megtermékenyülnie,hogy baba lehessen belőle.A spermiumok 4-5 napig életképesek a női szervezetben.

Vagyis,ha reggel volt tüszőrepedés,akkor a petesejt elindult a petevezetéken keresztül a méh irányába. 2 napja van,hogy megtermékenyítség.Vagyis jó esélyeid vannak a terhességre,ha este szerelmeskedsz.

A szavaidból úgy tűnik szeretnél babát,remélem sikerül :)

2010. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kukkancs rá erre az oldalra megéri , hasznos infok vannak benne. üdv.
2010. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én vagyok egy kuka az oldalt nem linkeltem be:)


[link]

2010. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, nagyon szeretnék. És ma lett először pozitív az ovutesztem, de csak vasárnap este fogunk tudni együtt lenni, mennyi így az esélyem?
2010. febr. 19. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Ma ugye péntek van,és ma volt ovulációd és mint mondtam 2 napig életképes a petesejt,háááát elég necces.Biztosabb lenne a szombat,a vasárnap pedig szerintem reggel lenne jó,de vasárnap este már gázos,főleg,ha ma reggel volt peteérésed és mondjuk nem így este felé.
2010. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a petesejt 24 óráig (azaz 1 napig életképes) ovulációd pedig akkor van, amikor először negatív a teszted. Ha a tüszőrepedés napján este együtt vagytok, az még elvileg jókor lehet.
2010. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A petesejt 2 napig, azaz két napig életképes,a legnagyobb esély az első 24 órában van a terhességre,van akik szerint az első 12 órában a legnagyobb.
2010. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

pl. itt is írják:


[link]

2010. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha ma du-n is pozi lenne az ovuteszt, akkor lenne esélyem ugye?
2010. febr. 20. 09:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, mert akkor valószínűleg csak holnap lenne az ovulációd.
2010. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!