Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt teherbe lehet...

Szoptatás alatt teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves babám aki szopik még.

Van rá esély h teherbe eshetek?

Vagy hogyan lehetne rá segíteni a baba projektre ?

Szülés óta minden hónapban meg van a menszi.



2015. febr. 25. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Kevesebb az esély ra, de igen, teherbe lehet esni, plane ha menstruálsz is, hiszen akkor van peteeres!
2015. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1.-vel egyetértésben: Persze, hogy lehet! Nem kell semmiféle rásegítés, ha mensizel.
2015. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm babája 8 hetes volt, amikor terhes lett a tesóval. Szoptatott természetesen! :)
2015. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

És mikor érdemes, pl menszi után 2 héttel nagyobb az esély rá h megfogan? :)

2015. febr. 25. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyermekem sem sikerült addig míg a másikat szoptattam.

Pedig szules utan 6hettel megjott es szabályos ciklusaim lettek,de az uh on latszodott nincs minőségi peteérèsem.

2015. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Van valami törvényszerűség. Aki nem akar szoptatás alatt teherbe esni, az tuti "megesik". Aki pedig szeretne tesót, de a szoptatást se akarja abbahagyni, az meg így jár.

Ez tényleg valami Murphy-törvény, a hozzád hasonló példa én vagyok. Nekem is hiába volt a gyerek 8 hónapos korától relatíve rendszeres ciklusom, peteérésem mégsem volt. UH-n nézték, úgyhogy ez biztos. Én ezért választottam el a lányomat 16 hónaposan. Tejem már csak jelképes mennyiség volt.

2015. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen! Azt mondta a dokim nehezebben szokott összejönni. Első hónapban sikerült mikor próbàlkoztunk és ikrek lettek:) 1 éves volt a nagy.
2015. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia.Ahogy az előttem hozzászólók írták,igen,lehetséges.Bár nekünk addig nem jott ossze a tesó,míg a lányom szopott,pedig 6 hónapos volt,amikor szülés után előszor megjott,és onnantól kezdve óramű pontossággal 30.naponta menstruáltam.Végül a lányomat 28 hónapos koráig szoptattam,majd leválasztotta saját magát,ezután a 2.hónapban terhes lettem.
2015. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elvileg a prolaktin (tejelválasztást serkentő hormon) akadályozza a teherbe esést, valószínű ha magas, nem esik teherbe a nő, de ki tudja milyen magas nálad.


én pont úgy fogantam 1978-ban, hogy az anyukámnak az orvos azt mondta, kismama, nem kell fogamzásgátló ha a kisbabáját 3 óránként szoptatja... hát mikor a nővérem 3 hós volt, én megfogantam. ez az indián nevem is "szoptatás alatt nem lehet teherbe esni" :) :)


kiegészítő védekezés szükséges, gyógyszert nem javasolnék, pharmatexet se, mert nekem a kisfiam amellett fogant :) megszakítás, óvszer, hüvelygyűrűt használjatok, ha nem akarsz még kistesót.

2015. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!